Anasayfa / Kanada Uçak Bileti / Victoria Uçak Bileti
Victoria Uçak Bileti
Victoria Uçak Bileti

Victoria Uçak Bileti

Victoria uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Victoria uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

victoria gezi rehberi victoria yemekleri

Emeklilerin şehri olarak anılan Victoria’ya ya İstanbul ve Ankara’dan direk uçuş bulunmamaktadır. Victoria, Kanada’ nın güneybatısında ki Vancouver Ada’sının güney kısmında bulunuyor. Kanada’nın sakin ve sessiz bir şehri olan Victoria, genellikle yaşlı kesimin emekli olduktan sonra yerleştikleri bir şehir olarak anılmaktadır. Fuca Boğa’zının kıyısında olup 75.000 nüfusu bulunmaktadır. Şehrin güzel atmosferi ve doğal görünümü herkesi hayran bırakmaktadır.

Victoria Şehrine Ulaşım

Victoria şehrine ülkemizden direk uçuş sağlanamamaktadır. Ancak aktarmalı olarak şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehre aktarmalı gittiğiniz vakit toplamda 22saat gibi bir süre içerisinde şehre ulaşabiliyorsunuz.

Victoria Şehir içi Ulaşım

Şehir içerisinde en çok tercih edilen ulaşım aracı otobüs oluyor. Otobüs hem ucuz hem de insanların çok kullandığı bir araç oluyor. İsteyen kişiler takside kullanabiliyor. Taksilerin ücreti ise 3.55 $ olmaktadır. Otobüslerin bir kullanımlık biletleri 2,50 $ olmakta. 10 kullanımlık olanlar ise 22,50 $ oluyor. Biletleri ise şehrin belli başlı bölgelerinden temin edebilirsiniz.

Şehirde havalimanından merkeze 83,86,88 numaralı otobüsler seferler düzenlemektedir. Transit otobüslerde hizmet veren ulaşım araçlarıdır. Havalimanından şehir merkezine yaklaşık 35 dakikalık bir süre zarfı içerisinde varıyorsunuz. Şehrin en çok ziyaretçi çeken tarafı ise sessiz sakin bir yer olması. Özellikle teknolojik alanda da gelişmiş olan şehir, okyanusa kıyısı ile de deniz donanmasına ev sahipliği yapmakta. Kış aylarında çok soğuk olmayan şehir yılın her mevsiminde gezilmesi harika olan şehirlerden biridir. Ilıman iklime sahiptir. En yüksek sıcaklıklara ise Temmuz ve Ağustos ayında rastlanmaktadır. Bu aylarda ise sıcaklık 22 dereceyi bulduğu için en ideal seyahat vakitleri bu zamanlar olmaktadır. En soğuk ay ise Aralık ayı olmaktadır. Victoria’ da konaklama için bütçenize uygun otellerde bulunmaktadır. Özellikle boğaz kıyısında muhteşem manzaraya karşı kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Uygun otellerin bulunduğu kısım ise Victoria West, Fernwood, Fairfield olmaktadır.

Şehirde merkeze her yer yürüme mesafesinde yakın bulunmaktadır. Eğlence mekanları ise şehirde gece hayatını canlı kılan yerlerdir. Her bütçeye göre eğlence mekanları bulunmaktadır. Şehrin canlı caz performansları ise oldukça beğeni kazanmaktadır. Eğlence mekanlarının fiyatları ise genelde yüksek olmaktadır.

Uçak Bileti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir