Dallas Uçak Bileti
Dallas Uçak Bileti

Dallas Uçak Bileti

Dallas uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Dallas uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

dallas gezi rehberi dallas yemekleri

ABD’ nin en büyük dördüncü metropol şehri olan Dallas, önde gelen turistik şehirlerden bir tanesi olmakta. Dallas’ın yaklaşık olarak 1.300.000 nüfusunun olduğunu biliyor muydunuz ? Tarihi yerleri, müzeleri, eğlence parkları ve gece hayatının canlılığı ile Dallas gezip görmeniz gereken yerler içerisinde bulunuyor. Dallas Amerika Birleşik Devletlerinin Teksas Eyaletinin kuzeyinde bulunmaktadır. Teksas 18. yüzyılda Meksika ve ABD savaşı sonrasında ABD’ye para karşılığı verilmiştir. ABD’ ye katılan Teksas sonra Dallas’a dönüştürülmüştür. Demiryollarının kurulup geliştirilmesinin ardından şehrin gelişim aşaması başlamış. Özellikle de petrolün keşfedilmesi şehrin gelişimine önemli katkı sağlamıştır. Dalla şimdilerde kişi başına en fazla alışveriş merkezi düşüren şehir olmuştur.

Dallas’a Ulaşım

Dallas’a direk uçuş gerçekleştirilen şehirlerimiz bulunmamaktadır. Ancak aktarmalı olarak gidilmesi göz önünde bulundurulduğunda Toronto ve Chicago’ dan 19 saat içerisinde Dallas’ a ulaşabilirsiniz.

Dallas Şehir İçi Ulaşım

Dalla kalabalık bir şehir olmasına rağmen şehir içi ulaşım insanları pek fazla zorlamamaktadır. Şehir içinde ulaşım ağları gelişmiştir. DART denilen ( Dallas Area Rapit Transit) sistem ile şehrin hemen hemen her bölgesine otobüs ve tren ile ulaşım sağlayabiliyorsunuz. İnternetten size en yakın olan DART durağını bulmak için DART internet sitesine adresinizi yazıyorsunuz. Adresiniz doğrultusunda size en yakın DART durağı karşınıza çıkmaktadır.

Dallas’a geldikten sonra ilk işiniz büyük binaların görselliğine bakmak oluyor. Şehrin kalabalık oluşu biraz başınızı döndürmüş olsa da kısa sürede şehrin planını çözmeye çalışıyorsunuz. Akşam olduğu zaman ise şehrin rengarenk ışıkları sizlere adeta görsel bir şölen sunuyor. Özellikle Dallas’ da gece hayatı oldukça meşhurdur. Gece sokaklara çıktığınız zaman büyük bir sessizlik beklemeyin. Gece hayatının sınırsız seçenekler ile dolu olduğunu göreceksiniz. Bazı barlarda 100′ den fazla çeşit bira karşınıza çıkabilir. Hareketli gece kulüplerinin yanı sıra saksafon ve piyano çalan yerlere de denk gelebilirsiniz. Daha sakin bir gece geçirmek istiyorsanız bu barları tercih edebilirsiniz.

Dallas’ ta hem gezip hem alışveriş yapmak ise ayrı bir tutkudur. Şehirde bulunan bir sürü alışveriş caddeleri ve restoranlar sizlerin beğenisini kazanmaya hazır.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

İstanbul Boston uçak bileti

İstanbul Boston uçak bileti

Boston şehri turistik açıdan oldukça ilgi gören bir şehirdir. Bu yüzden çok tercih edilir. İstanbul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir