Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Berlin Uçak Bileti
İstanbul Berlin Uçak Bileti
İstanbul Berlin Uçak Bileti

İstanbul Berlin Uçak Bileti

İstanbul Berlin uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Berlin uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Berlin, Almanya’nın sanatı ve tarihiyle ön planda olduğu bir şehridir. Bunların yanında bir diğer önemli noktası olan, ve her yıl ziyaretçilerin bu sebepten dolayı şehre akın ettikleri festivalleridir. Birbirinden renkli alternatiflere sahip olması ile birlikte, kültürel anlamda yabancılık çekmeyeceğiniz yerlerin de başında geliyor. Bunun en büyük nedeni ise, şehirde çok sayıda Türk’ün bulunması. Bunların yanı sıra geniş caddeleri ve tertemiz havasıyla dikkat çekerken, ortasından geçen berrak nehri sizleri oldukça büyüleyecek. Özellikle dünya savaşlarında şehrin ağır darbe alan yerlerini de keşfetmek, sizlere bambaşka deneyimler yaşatacaktır.

Berlin’e uçakla nasıl gidilir?

İstanbul’dan Berlin’e gitmek yüksek Türk nüfusu nedeniyle oldukça ucuz ve basittir. Ayrıca direk uçuşları da mevcuttur. Bununla birlikte Berlin Schönefeld Havalimanı’na yolculuk süresi ise yaklaşık 2 saat 50 dakika civarındadır. Haftanın her günü İstanbul Atatürk Havalimanı ile uçuş seferleri mümkündür. Yanı sıra Avrupa havayolları ile aktarmalı uçuşları da tercih edebilirsiniz.

Berlin’e trenle nasıl gidilir?

Berlin’e demiryolu ulaşımı ile de gidebilmek mümkündür. Ayı zamanda da oldukça ekonomik olacaktır. Bunların yanı sıra, Berlin’deki merkez garı da, dünyanın en büyük garı olarak bilinmektedir. Alman Ulusal Demiryolu Kuruluşu; ICE, EuroCity ve İnterCity ile hizmet vermektedir. Ayrıca, Almanya ve Avrupa’nın diğer yerlerinden de Berlin’e tren ile ulaşabilirsiniz.

Berlin’e ne zaman gidilmelidir?

Berlin’in hava şartları, Türkiye’ye göre kıyaslayacak olursak, Kuzey’de bulunması dolayısıyla daha çetindir. Burada hava, biraz dengesizdir. Günlük güneşlik olduğu zamanlarda bile aniden soğuyabilir. Bu yüzden her halukarda hazırlıklı olmanız gerekmektedir. Bununla birlikte özellikle kış aylarında, havanın aşırı soğuk ve sert olmasından dolayı etraf oldukça sakindir. Havanın en sıcak olduğu dönem ise Temmuz ayıdır. Havanın ortalama sıcaklık derecesi 25 civarındadır. Bu yüzden Berlin şehrine gidilebilecek en uygun zaman da bu dönemlerdir.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Dublin Uçak Bileti

Dublin Uçak Bileti

Dublin, nüfusu 500 binden fazla olan turistik kent olup, İrlanda’nın bolca ziyaret edilen başkentidir. Dublin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir