Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Manila Uçak Fiyatları
İstanbul Manila Uçak Fiyatları
İstanbul Manila Uçak Fiyatları

İstanbul Manila Uçak Fiyatları

Kültürel bir gezi ve eğlenceli bir tatil için Manila tercihler arasında yer alıyor. İstanbul Manila Uçak Fiyatları ve gezilecek yerleri bir inceleyelim.

İstanbul Manila Uçak Fiyatları

7000 bin civarı adadan oluşan Filipinler’in başkenti ve adaların en büyüğü Manila’dır. Diğer adıyla Doğu’nun İncisi, aynı zamanda dünyanın en eski ve güzel kentlerinden. Bu ünvanı da boşuna almıyor. Şehrin zengin tarihi ,kültürel dokusu,  ve doğal güzellikleri burayı çekici kılan özelliklerin başında geliyor.  Tarihi kiliseleri, yapıları, gece hayatı, ormanları ve volkanlarıyla kendi başına da bir cennet.

Şehrin bazı olumsuz özelliğini kabul ettiğiniz zaman, şehir zengin, kompleks bir tarih ve kültüre sahip, bunlardan faydalanmasını bilirseniz burayı beğenebilirsiniz bile. Buraya şehrin ve ülkenin dinamiğini anlamak için gelmedikçe ve Tondo’da bir gecekondu turu yapmadıkça; turistlerin tercih ettiği noktaları gezer ve kişisel eşyalarınız için birkaç basit önlem alırsanız, hiçbir problem yaşamayacaksınız.

Manila’da Gezilecek Yerler

Intramuros : Zamanında hendekler ve duvarlarla çevrili olan bölge sömürge mimarisinin en güzel örneklerine sahip. 16. Ve 17. YY’dan kalma duvarların labirenti andıran sokaklar oluşturduğu bölge gökdelenlerle dolu modern şehir ile tam bir tezat oluşturuyor.

San Agustin Kilisesi :  San Agustin Kilisesi’nin yapımı 1606 yılında tamamlanmıştır. Deprem, istila, tayfun ve hatta II. Dünya Savaşı gibi felaketlerin tamamından sağ çıkmayı başarabilmiş bir yapı. Filipinler’de  bulunan bu en eski kilise aynı zamanda UNESCO Kültür Mirasları arasında da yer alır.

Santiago Kalesi : 1571 yılında İspanyollar tarafından yapılan Santiago Kalesi sömürgecilerin askeri üssü olarak kullanılmış. II. Dünya Savaşı sırasındaki Manila çarpışmalarında çoğunluğu zarar gören kale sonradan restore edilmiş.

Manila Katedrali : 1571 yılında yapılan Manila Katedrali depremler, yangın ve savaş geçirmesine rağmen bugün hala ayakta. Ancak defalarca restore edilmiş. Yapımından 1879 yılına kadar 7 restorasyon geçiren katedral sekizinci ve sonuncu restorasyonu 1958 yılında tamamlandıktan sonra da tekrar ibadete açılmış.

Rizal Park : Rizal park Filipinler’in tarihinde çok önemli bir yere sahiptir. Ülkenin bağımsızlık mücadelesindeki önemli ismi Jose Rizal’ın 1896 yılında idam edildiği yer olan parkta 1946 yılında da bağımsızlık resmen açıklanmış.

Quiapo Kilisesi :  Farklı ülkelerden binlerce turistin Manila gezilecek yerler listesindeki bu en farklı kiliseyi ziyaret etmesinin sebebi mihrapta yer alan Siyahi İsa heykeli.

Güzel Sanatlar Müzesi : Rizal Park’ın doğusunda yer alan Manila Güzel Sanatlar Müzesi zengin koleksiyonunda 19. ve 20. YY’daki Filipinli resim ve heykel sanatçılarının eserlerini sergiliyor.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir