Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Nürnberg Uçak Bileti
İstanbul Nürnberg Uçak Bileti
İstanbul Nürnberg Uçak Bileti

İstanbul Nürnberg Uçak Bileti

İstanbul Nürnberg uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Nürnberg uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Almanya’nın Bavyera eyaletine bağlı olan Nürnberg, Almanya’nın en önemli şehirlerinden ve Bavyera bölgesinin en büyük ikinci şehridir. Endüstri bakımından oldukça gelişmiş bir şehir olan Nürnberg, Orta ve Doğu Avrupa pazarına açılan kapılardan biridir. Bunların yanı sıra Bavyera’nın kültür merkezi olan Nürnberg, edebiyat ve müzik dalında da oldukça başarı göstermiş şehirdir. Zengin mutfağının yanında festivalleriyle de ün kazanmış şehir Nürnberg görülmeye değer yerlerden biridir.

İstanbul Nürnberg arası uçuş mesafesi yaklaşık olarak 1.666 kilometredir. İstanbul’dan şehre uçuş süresi ise yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir.

Havalimanından Nürnberg şehir merkezine ulaşım

Bavyera eyaletinin sanayi merkezi Nürnberg, ülkenin en önemli havalimanından birine ev sahipliği yapmaktadır. Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 6 kilometre uzaklıkta yer alır. Havalimanından şehir merkezine raylı sistem, otobüs, taksi ve araç kiralama ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Nürnberg’e ne zaman gidilir?

Yaz aylarında sıcak ve kış aylarında da soğuk geçen Nürnberg, mayıs-haziran aylarında sıcak, kasım-mart aylarında da soğuk geçmektedir. En çok ziyaretçiyi yaz aylarında alan Nürnberg de ortalama sıcaklık 20 derece civarıdır. Bu nedenle şehre gitmek için yaz mevsimini tercih edebilirsiniz.

Nürnberg’de gezilecek yerler

Almanya’nın endüstri başkenti olarak bilinen şehir, Ortaçağın esintilerini tüm güzelliğiyle sunmaktadır. Her yıl düzenlenen birbirinden farklı fuarlara ev sahipliği yapan Nürnberg, oyuncak fuarıyla zihinlerde kazınmaktadır. Kanalları, gotik mimarileriyle ziyaretçilerini büyüleyen şehirde gezilmesi gereken yerler şöyledir:

  • Schöner Brunnen
  • Kaiserburg Kalesi
  • Nürnberg Kilisesi
  • Saint Lorenz Kilisesi
  • Germanisches Müzesi

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir