Anasayfa / Karadağ Uçak Bileti / Budva Uçak Bileti
Budva Uçak Bileti
Budva Uçak Bileti

Budva Uçak Bileti

Budva uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Budva uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Eski ve yeni Budva olarak ayrılan şehir 2500 yıl öncesine kadar uzanan bir tarihi ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Budva şehri küçük ve çok turist alan bir şehir olarak biliniyor. Şehrin uzun sahillerinin oluşu ve eğlenceli gece hayatının olması turistleri şehre çeken etkenler arasında yer alıyor. Sahil şehri olarak da bilinen Budva şehrinin tarihi geçmişi oldukça eski yıllara dayanıyor olup zamanında Osmanlı Devletinin de yönetimi altına girmiş. O dönemde yapılan kaleler ile de şehrin şimdiki görüntüsü oldukça ilgi görüyor. Tatil için gelen insanların tercih etmesinin ilk nedenini de sahil kenarlarının olması oluyor. Şehrin yaz sezonunda Budva’nın plajları olarak adlandırılan plajlar,  Avrupa’nın dört bir yanından gelmiş tatilcilerle dolup taşarak, ilgi görüyor. Bunun yanı sıra tatil şehri özellikle Alman, Hollandalı ve İngiliz gençlerin favori rotalarından biri oluyor. Şehrin plajları, tarihi eski şehri ve hareketliliğiyle gençlerin tüm beklentilerini karşılamış durumda.

Tatil şehrinin bulunduğu bölgeden bahsedilecek olursa; şehrin sırtını dağ yamaçlarına, yüzünü denize çevirmiş olması seviliyor. Ayrıca şehrin uzun kumsallarının olduğu gibi, güzel koylarının ardından yükselen, kocaman dik dağla bulunuyor. Tatil için harika bir şehir olduğu netlik kazanmış durumda. Bunun yanı sıra Makedonya’nın başkenti olan, adı da pek bilinmeyen Podgorica’ya 65 km uzaklıkta, Adriyatik Kıyılarına nazır konumlanmış Budva, 20 bin nüfuslu küçük bir şehir olarak karşınıza çıkıyor. Küçük bir şehrin olması büyük şehirlerin gürültülü ve insanı yoran havasından uzak, sakin ve dingin bir atmosfere sahip olduğunun insanların aradığı en önemli özellik oluyor.

Uçak Bileti