Anasayfa / Macaristan Uçak Bileti / Budapeşte Uçak Bileti
Budapeşte Uçak Bileti
Budapeşte Uçak Bileti

Budapeşte Uçak Bileti

Budapeşte uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Budapeşte uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Tuna Nehri’nin ikiye böldüğü bir şehir olan Budapeşte, hikayesi ve tarihi yapısıyla Avrupa’nın en dikkat çeken şehirlerinden birisi. Macaristan’ın başkenti olan ve aynı zamanda en gelişmiş şehirlerinden birisi olarak kabul edilen Budapeşte, özel mimarisi ve önemli yerleri ile turistik geziler için en çok tercih edilen yerler arasında bulunuyor. Özellikle Türkiye’deki vatandaşlarında tarihi bir gezi yapmasını ve Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinden sınırlar içerisinde yer alan bir bölgeyi ziyaret etmesinde başrol oynayan şehir, şu anda yoğun nüfusuna rağmen her yıl milyonlarca turisti ağırlıyor. Yapılan son güncellemeler ile birlikte 1 milyon 700 bin nüfusu bulunan Budapeşte, Macaristan’ın en kalabalık kenti durumunda. Buna karşın en çok turist çeken şehir, özellikle yaz aylarında girildiğinde yoğunluğun artması nedeniyle ziyaretçileri zaman zaman zorluyor.

Budapeşte’te Ulaşım

Şehirde farklı ulaşım seçenekleri olsa da yoğunluk nedeniyle ulaşımda sorunlar yaşanması mümkün. Şehirde havalimanı 16 kilometre uzaklıkta ve tüm uçak yolculukları ve ulaşım bu havalimanından sağlanıyor. Ülkede 4 farklı havalimanının olması, özellikle Budapeşte havalimanında yoğunluk yaşanmasına neden oluyor. Şehir merkezine gitmek isteyen kişilerin yolculuk için tercih edebileceği seçenekleri ise tren, taksi, minibüs ve araç kiralama.

Ülkede en çok tercih edilen ulaşım aracı ise tren ve minibüs. Özellikle minibüslerin kapıdan kapıya bırakma özelliğinin olması ve hızlı bir şekilde ulaşım sağlaması minibüslerin ülkede tercih edilmesini sağlıyor. Aralıksız bir şekilde hizmet veren minibüsler, bu özellikleriyle turistler tarafından da tercih ediyor.

Terminalden şehir merkezine ulaşımda kullanılabilecek olan tren, ekonomik olması sayesinde kişilerin tercihlerinden birisi durumunda. Şehir merkezine uzaklığın çok fazla olmaması taksilerin kullanılmasını da mümkün hale getiriyor. Bu açıdan uygun ve konforlu bir yolculuk yapmak isteyen kişilere Budapeşte çok fazla alternatif sunuyor