Anasayfa / İtalya Uçak Bileti / Amalfi Uçak Bileti
Amalfi Uçak Bileti
Amalfi Uçak Bileti

Amalfi Uçak Bileti

Amalfi uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Amalfi uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Turistlerin tatil rotası için tercih ettikleri Amalfi, İtalya’nın Salerno şehrinde bulunan bir kasabadır.

Yazın tatil planlarınıza İtalya’yı da eklemelisiniz. Salerno şehrinde yer alan şirin kasaba Amalfi, doğal güzelliği ile yerli yabancı turistleri büyülüyor. Amalfi şehrinin güzelliği mitolojik olan bir hikayede anlatılmaktadır. Hikayeye göre Amalfi bir su perisidir. Ancak su perisi genç yaşta ölmüştür. Su perisine aşık olan genç Herkül, kavuşamadığı aşkı için bu şehri kurmuştur. Hikaye dilden dile dolaşarak günümüze kadar gelmiş. Ancak şehrin güzelliği de hikaye kadar dillere destansı bir gerçekliğe sahiptir.  Kıyı şeridi boyunca uzanan evlerde sabah deniz manzarasına uyanmanız bir başka olur doğrusu. Kıyı şeridi oluşundan dolayı şehirde geniş yollar yoktur. Dar sokaklar, bol merdiven ağları ile bütünleşmiştir. Büyük limonların ünlü olduğu kentti yaz aylarında limon kokusu sarar. Kentte reçelinden, dondurmasına kapı süslerinden sabunlarına kadar limon aroması bolca kullanılıyor. Sokaklarını gezmek isterseniz birçok tarihi çeşme ile de karşılaşabilirsiniz. Deniz manzaralı konaklama yerlerinde sabah kahvaltıları da  hayalinizde canlanmış olacak.

Amalfi’ye Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Napoli’den araç kiralayarak 2 saat içerisinde Amalfi’ye ulaşabilirsiniz. Bunun dışında Sorrento’dan 2 saat süren otobüs yolculuğu ile de şehre kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’den İtalya’ya uçuş seferleri düzenlenmektedir. İtalya havalimanına indikten sonra şehre gidecek otobüslerden yardım alabilirsiniz. Sorrento şehri  Amalfi’ye çok yakın olduğu için deniz üzerinden feribotla kasabaya ulaşım sağlanıyor.

Amalfi’ye Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Kasabanın içerisinde toplu taşıma aracı olarak otobüs tercih edilmektedir. Amalfi kıyılarında feribotla diğer kıyılara ulaşmanız kolay sağlanıyor. Karayolunu kullananlar araç kiralayarak ulaşımlarını gerçekleştiriyorlar. Ancak yerli halkın uyarısı, dağların yamaçlarının sebebiyle kıvrımlı yollarda dikkat edilmesinin gerektiği yönünde. Kayalıklardan yollara düşen kaya parçaları da yolda dikkatli gidilmesinin gerektiğini bizlere gösteriyor.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Ravello uçak bileti

Ravello Uçak Bileti

Ravello uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Ravello uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir