Anasayfa / Rusya Uçak Bileti / Saint Petersburg Uçak Bileti
Saint Petersburg uçak bileti
Saint Petersburg uçak bileti

Saint Petersburg Uçak Bileti

Saint Petersburg uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Saint Petersburg uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Rusya’nın başkenti Moskova’dan sonra en büyük ikinci şehir olan St. Petersburg,200 yıl boyunca Çarlık Rusya’nın başkenti olmuştur. Rusya’nın Avrupa’ya açılan kapısı olarak da bilinen şehrin ismi Rus devriminden sonra ‘Leningrad’ olarak değiştirilmiştir. Günümüzde ki ismi ise ‘Peter’ çarın isminden, ‘Burgs’ ise Almanca dilinde kale isminden gelmektedir. St. Petersburg Baltık denizi kıyısında Neva Nehri üzerindeki 42 adacık üzerine yayılmıştır. Bu yüzden Saint Petersburg tam anlamıyla bir liman şehri olarak bilinmektedir. Moskova’ya 715 kilometre uzaklıkta bulunan St. Petersburg, Avrupa’nın dördüncü büyük kenti ve nüfusu ise 6 milyondur.

Saint Petersburg adeta açık hava müzesi gibidir. Her yer tarihi yapılar ile donanmış ve tam bir tarih kokan şehirdir. Tarihi yapıların en önemli özelliği başka yapılardan esinlenmiş olmalarıdır. Bu yapılar dışında şehrin, ‘Dostoyevski’ ve ‘Puşkin’ gibi sanatçılara ev sahipliği yapması önemli ayırt edici noktalarından biridir. Günümüzde sanatçıların yaşadığı yerler müze olarak kullanılmaktadır. Şehrin en işlek caddesi ise ‘Nevsky’dir.’

Saint Petersburg yoğun turist alan bir şehirdir. Şehir aynı zamanda ‘beyaz geceleri’ ile de ünlüdür. Coğrafi konumundan dolayı Mayıs ortasından Temmuz sonuna kadar beyaz geceler yaşanmaktadır. Beyaz geceler adlı bu zaman diliminde şehir 18 saatten fazla aydınlık kalmaktadır. Sait Petersburg farklı bir deneyim için gidilmesi gereken yerler arasındadır.

St. Petersburg’da ulaşım

Saint Petersburg’a Türkiye’den ulaşım oldukça kolaydır. Aynı zamanda kent Rusya Federasyonu’nun en önemli ulaşım merkezlerinden biridir. Şehir içi ulaşım ise oldukça kolay ve hızlıdır. Ulaşımda troleybüs, otobüs, ve  minibüslerin dışında taksi ağı ile şehir içi ulaşımda demiryolu tercih edilmektedir. Demiryolunun yanı sıra tramvay ve metro oldukça sık kullanılmaktadır.

 

Uçak Bileti