Anasayfa / Almanya Uçak Bileti / Saarbrücken Uçak Bileti
Saarbrücken uçak bileti
Saarbrücken uçak bileti

Saarbrücken Uçak Bileti

Saarbrücken uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Saarbrücken uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Almanya’nın güneybatısında kalan 180 bin nüfuslu Saarbrücken şehri, Fransa’ya yakında bir yerde bulunmaktadır. Fransa ile arasındaki uzaklık yalnızca 5 km’dir. Saarbrücken, 16 Alman Eyaleti’nin en küçüğü olan Saarland’in başkentidir ve aynı zamanda en büyük şehridir. Önceden kömür madenleri ve endüstrisiyle ünlü olan Saarbrücken’i, şimdilerde ön plana çıkaran şeyler, ticari fuarları, üniversitesi ve kongre merkezidir. Lüksemburg, Strasbourg gibi diğer Almanya şehirlerine de yaklaşık 1 – 2 saat mesafede konumlanmaktadır. Şehirde bin yıllık bir geçmişe sahiptir ve bu anlamda tarihi yapılarıyla da dikkat çekmektedir.

Saarbrücken Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Saarbrücken Havalimanı, şehir merkezine 15 km uzaklıkta. Havalimanından şehir merkezine, her yarım saatte bir kalkan otobüsler bulunuyor. Ulaşımda kullanabileceğiniz ve fiyat olarak oldukça uygun başka seçeneklerinizde var. Diğer ulaşım seçenekleriniz ve ayrıntıları de şöyle;

Otobüs

Fiyat ve zamanlama bir arada düşünülürse en uygun seçeneğiniz otobüs olabilir. Havalimanından şehir merkezine gitmek içi 16 numaralı şehir otobüsü hattına binebilirsiniz. Bu hat, sizi Saarbrücken merkezine ya da tren istasyonuna yakın bir yerde indirir. Pazartesi ve Cuma günleri arasında 16 numaralı otobüs her 15 dakikada bir havalimanından kalkmaktadır ve 25 dakika içerisinde şehir merkezinde olabilirsiniz. Şehir otobüsleri dışındaki diğer tercihiniz de R10 adındaki bölgesel otobüsler olabilir. Bunlar da yarım saatte bir kalkar ve aktarmasız olarak şehir merkezine ulaşmanızı sağlar. Yolculuk süreniz en fazla 31 dakika sürmektedir.

Taksi

Şehrin en bilinen taksi firmaları; Taxi Zentrale (+49681155000) ve Taxibetrieb Frank Reiser (+491728934720)’dır. Fakat bu firmalar dışında da, havalimanı önünde bekleyen taksi seçenekleri mevcuttur. 15 – 20 dakika arasında şehir merkezine ulaşabilirsiniz ve ücreti ortalama 35 avrodur.

Araç kiralama

Bir diğer ve son seçeneğiniz de araç kiralamak. Hertz, Europcar, Budget/Avis, Sixt havalimanında hizmet vermektedir ve bunlar haricinde yerli Alman firmaları da havalimanında bulunuyor. Aracı kiralayabilmek için ön rezervasyon yaptırmanız ve uluslararası statüye sahip ehliyetinizin yanınızda olması gerekiyor.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …