Anasayfa / Arnavutluk Uçak Bileti / Tiran Uçak Bileti
Tiran Uçak Bileti
Tiran Uçak Bileti

Tiran Uçak Bileti

Tiran uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Tiran uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Arnavutluk’un başkenti olan Tiran şehri, bunun yanı sıra, kültür – sanat, bilim şehri olarak da bilinir. Geçmişte, uzun bir dönem Osmanlı topraklarından birisi olmuştur. Şehirdeki en büyük meydan olan İskender Meydanı’nda, Osmanlı döneminden kalma bir cami ve parlamento binası yer alıyor. Tiran, Osmanlı Devleti’nden ayrıldıktan sonra da, komünist rejimle yönetildi. Tiran’ın, Yunancadaki anlamı mutlak güç sahibi yönetici anlamına gelir. Genel olarak ülkenin ekonomik, siyasi ve kültürel yaşamını, Tiran simgeler. Son zamanlarda, şehirde yeni açılan mekânların etkisiyle, şehre Avrupai bir hava katıldı.

Tiran, kurak bir iklime sahiptir ve bunun etkisiyle iklimi karasal iklime oldukça yakındır ve denize kıyısı yoktur. Fakat kış ayları karasal iklimdeki kadar soğuk geçmez. Hava kışın ortalama 10 derece dolaylarında olur. Bu nedenle Tiran ziyareti için en uygun aylar, bahar aylarıdır. Şehir içerisinde, otobüs ve taksi aracılığıyla ulaşım sağlanır. Türk vatandaşları, Tiran’a vizesiz gidebilmektedir.

Tiran Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Tiran Uluslararası Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki mesafe 11 km. Tiran’da, çok fazla şehir içi ulaşım hattı bulunmuyor. 2013 yılında, şehrin kıyı hattı boyunca sefer yapan tren hattı da iptal edilmiş. Bu nedenle geriye sadece otobüs seçeneği kalmış. Tiran Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebilmek için seçenekleriniz şöyle;

Otobüs

Havalimanından binebileceğiniz Rinas Ekspresi isimli otobüs seferleriyle, Rruga Durres bölgesine gitmeniz mümkün. Rruga Durres bölesinden Skanderbeg Meydanı’na, birkaç dakika yürüyerek ulaşabilirsiniz. Otobüs durakları taksi duraklarının arkasında yer alıyor. 06.01 – 18 .01 saatleri arasında sefer yapan bu otobüsler, saat başı kalkıyor. Havalimanından kalkan tek sefer de Rinas Ekspresi

Taksi

Kolay bir ulaşım sağlamak isterseniz, taksi en iyi seçeneğiniz olabilir. Havalimanında, taksi bulmanız oldukça kolay. Şehir içerisinde korsan taksiler de bulunuyor ve bu korsan taksiler taksimetre kullanmıyor.

Araç kiralama

Kısıtlı seçeneklerinizden sonuncusu da araç kiralama. Tiran’da araç kullanmak zor olduğundan, araç kiralamak taksiye göre daha az tercih ediliyor.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

İstanbul Charlotte uçak bileti

İstanbul Charlotte uçak bileti

Kraliçe şehri olarak bilinen Charlotte yeşil alanlarıyla huzurlu bir şehirdir. Charlotte şehri ve İstanbul Charlotte …