Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Dubrovnik Uçak Bileti
İstanbul Dubrovnik Uçak Bileti
İstanbul Dubrovnik Uçak Bileti

İstanbul Dubrovnik Uçak Bileti

İstanbul Dubrovnik uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Dubrovnik uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hırvatistan’da bulunan Dubrovnik, Adriyatik Denizi’ne kıyısı olan bir şehirdir. 7. yüzyılda kurulan şehrin eski adı Ragusa olarak bilinmektedir. Güçlü bir tarihe sahip olan Dubrovnik, geçmişte Bizanslı, Osmanlı, Fransızlar ve Yugoslavya’ya ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle birçok tarihi miraslara kucak atmıştır. Tarihi dokuları ile ziyaretçilerini büyüleyen şehir aynı zamanda plajları ve renkli gece hayatı ile de dikkatleri üzerine çekmektedir.

İstanbul’dan Dubrovnik’e direk uçuş bulunmaktadır. İstanbul Dubrovnik arası yaklaşık uçuş mesafesi 913 kilometredir. İstanbul’dan uçuş süresi ise yaklaşık olarak 1 saat 50 dakikadır.

Havalimanından Dubrovnik şehir merkezine ulaşım

Hırvatistan’ın en işlek üçüncü havalimanı olan Dubrovnik Havalimanı şehir merkezine yaklaşık olarak 15 kilometre uzaklıktadır. Büyük bir alanı kaplayan havalimanı aynı zamanda şehrin en önemli havalimanıdır. Dubrovnik Havalimanından şehir merkezine ulaşım için çok fazla alternatif bulunmasa da ulaşım rahat ve kolaydır. Şehir merkezine ulaşım için taksi, otobüs ve araç kiralama alternatiflerini kullanabilirsiniz.

Dubrovnik’e ne zaman gidilir?

Akdeniz iklimine sahip olan Dubrovnik, kış aylarında soğuk geçmektedir. Şehri gezmek için en uygun zaman aralığı ise nisan ve eylül ayları arasıdır. Yazın en sıcak olduğu aylar ise temmuz ve ağustos aylarıdır. Bu aylarda plajları kalabalık görebilirsiniz.

Dubrovnik’te gezilecek yerler

Her köşesi farklı bir tarihi barındıran Dubrovnik baş döndüren mimari yapılarıyla gezilmesi gereken yerlerden biridir. 1970 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren, savaşta korunmak için yapılmış surlar ve daha fazlasına bir arada ev sahipliği yapan Dubrovnik’te gezilecek yerler şöyledir:

  • Dubrovnik Kalesi
  • Stradun Caddesi
  • Onofrio Çeşmesi
  • Çan Kulesi
  • Sponza Sarayı
  • Orlanda Sütunu

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir