Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Dubai Uçak Bileti
İstanbul Dubai Uçak Bileti
İstanbul Dubai Uçak Bileti

İstanbul Dubai Uçak Bileti

İstanbul Dubai uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Dubai uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Arap Yarımadasın da Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan yedi emirlikten biri olan Dubai, emirliğin yönetim biçimini ve kapladığı alanı ifade eder. Yaklaşık 2.5 milyon nüfusa sahip olan Dubai de yerel halkın oluştuğu nüfus dilimi %10’dur. Geri kalan oranı ise ülkeye çalışmaya gelen yabancılar oluşturmaktadır. Nüfusun çoğunluğunu farklı yerlerden gelen insanların oluşturduğu Dubai de genelde Pakistanlı, Asyalı ve Hintliler bu oranda yer almaktadır. Nüfusun oldukça fazla olmasına rağmen Dubai de işsizlik yoktur.

Dubai’ye gitmek isteyenler için ortalama uçak bilet fiyatları ise 450-700 TL arasındadır.  İstanbul Dubai arası uçuş mesafesi 3078 km’yken ortalama varış saati ise 4 saat 23 dakika kadardır. Dubai için vize şarttır, vizesiz girmek yasaktır.  Vizenizi online üzerinden alabilirsiniz. Gerekli evraklarınızı elektronik posta yolu ile gönderebilirsiniz. Sonrasında ise elektronik posta adresinize gelerek evrakların çıktısını alıp, ülkeye girişte de pasaport kontrolünden geçmeniz yeterlidir. Vize ücreti ise 96 saat için 55 Dolar, tek girişli vize ücreti ise 90 Dolardır. Dubai’ye gitmek isteyenler için bir ek bilgi daha söylememiz gerekirse; ülkeye girişte göz tarama sistemi ile girilmektedir.

Dubai’ye Ne Zaman Gitmek Gerekir?

Dubai çöl iklimine sahip olan bir yer olduğundan dolayı aşırı derecede sıcaktır. Bu nedenle gitmek için en uygun aylar kasım ve mayıs aylarıdır. Yaz aylarında ortalama sıcak  40-41 derece iken, en sıcak ay olan ağustos ayında ise 50 dereceyi bulmaktadır.

Dubai’de Yapılması Gerekenler

Sıcağın oldukça yoğun yaşandığı yerlerden biri olan Dubai’yi kasım-mayıs aylarında ziyaret etmek  sizler için daha verimli olacaktır. Dubai’ye gittiğinizde ise yapmadan geri dönmeyeceğiniz aktiviteler arasında, çölde safari yapmak, günübirlik Abu Dabi’yi ziyaret etmek, Burç Halife’de terasa çıkarak Dubai’yi izlemek gibi birçok etkinlikler yapabilirsiniz. Dubai için unutmamanız gerekenlerden biride şehrin, eğlence ve alışveriş merkezlerinden biri olduğudur.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir