Anasayfa / İspanya Uçak Bileti / Gran Canaria de Las Palmas Uçak Bileti
Gran Canaria De Las Palmas Uçak Bileti
Gran Canaria De Las Palmas Uçak Bileti

Gran Canaria de Las Palmas Uçak Bileti

Gran Canaria de Las Palmas uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Gran Canaria de Las Palmas uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Gran Canaria de Las Palmas; Kanarya Adaları’nı oluşturan, 7 ada topluluğundan en büyük ve en popüler ada şehridir. Kanarya Adaları, İspanya’ya bağlı özerk bir topluluktur. İkili başkent sistemiyle yönetilen bu ada topluluğuna; Santa Cruz de Tenerife ile Gran Canaria de Las Palmas şehirleri eş başkentlik yapmaktadır.

Atlantik (Atlas) Okyanusu’nun mavi suları arasında bulunan Kanarya Adaları Topluluğu, Afrika kıtasındaki tek Avrupa ülkesidir. Fas’ın Atlantik kıyılarına 100km uzaklıkta bulunan Las Palmas şehri ise hem ada topluluğunun hem de İspanya’nın en büyük liman kentidir.

Çölü ve okyanusu birbiriyle buluşturan Las Palmas; uzun plajları, su sporları ve sıra dışı doğası ile deniz tatili yapmak isteyenler için farklı bir alternatif sunuyor. İspanya’dan daha çok Fas’a ve Büyük Sahra Çölü’ne yakın olan diğer ada şehirleri gibi Las Palmas da neredeyse yılın her günü güneşlenmeyi ve denizin keyfini çıkarmayı vadediyor.

Diğer ada şehirlerinde olduğu gibi Las Palmas’ta da konumu itibariyle sıcak ve kuru çöl iklimiyle birlikte subtropikal iklimin etkileri görülür. Adada, alize rüzgarları ve okyanusun etkisiyle hava sıcaklığı daha ılıman hale gelmiştir. Yaz mevsimindeki sıcaklığı, en fazla 25-30 0C arasında seyrederken; kışın ise en az 15-20 0C arasındadır. Bu nedenle de diğer adalar ve Las Palmas; turizm açısından, kış mevsiminde daha çok tercih edilmektedir.

Gran Canaria Las Palmas; okyanusu, çölü ve yeşili bir arada sunmasının yanında alışverişte de cazip imkanlar sağlıyor. Vergi oranı, diğer İspanya şehirlerinden düşük olduğu için de ziyaretçilerin ilgi odağı olmuştur. Las Palmas şehri; birçok doğal güzelliğin yanı sıra tarihi yapıları, gece kulüpleri, festivalleri, karnavalı ve UD Las Palmas futbol takımının maçlarıyla da birçok etkinlik vadediyor.

Gran Canaria Ulaşım

Gran Canaria de Las Palmas adasına, Gran Canaria Uluslararası Havaalanı’yla ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca; havayolu ile İspanya’dan 2,5 saat, Barcelona ve Bilbao şehirlerinden ise yaklaşık 3,5 saat süren bir yolculukla Las Palmas’a erişilmektedir. Adada; havaalanı ve şehir merkezi arasındaki ulaşım için otobüs, servis, taksi veya araç kiralama seçenekleri bulunuyor. Kanarya Adaları topluluğunun diğer ada şehirleri arasında seyahat etmek isteyenlere ise arabalı vapur seferleri hizmet vermektedir.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Palma Mayorka Uçak Bileti

Palma Mayorka Uçak Bileti

Palma Mayorka uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Palma Mayorka uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın …