Anasayfa / İspanya Uçak Bileti / Barselona Uçak Bileti
Barselona uçak bileti
Barselona uçak bileti

Barselona Uçak Bileti

Barselona uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Barselona uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

İspanya’nın en önemli merkezlerinden birisi olan Barselona, yıl boyunca milyonlarca ziyaretçi ağırlamaktadır. Ülkenin en büyük ikinci kenti olma özelliğini taşıyan Barselona, futbol takımı ile de ünlüdür. Dünyaca tanınan Barselona’da, 1.5 milyonluk bir nüfus yoğunluğu olması nedeniyle dolaşmak çoğu zaman zorluk yaratabilmektedir. Bahar aylarında daha fazla kişinin tercih ettiği şehir, mimarisi, iklimi ve turistik özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Kentsel dönüşüm için çok iyi bir planlamanın yapıldığı şehir, şu anda eski yıllara göre çok daha planlı durumdadır.

Kişiler turistik gezi yaparken dahi Barselona’nın futbol maçlarını izlemektedir. Bu bakımdan özellikle maçların oynandığı bir dönemde Barselona gezisinin yapılması ünlü takımın görülmesini ve Camp Nou Stadı’nın gezilmesini sağlar. Şehirde dünyaca ünlü Picasso gibi çok önemli sanatçıların eserlerine tanıklık edilmesi mümkündür. Müzeleri, özel sergi evleri ve özel mimarisiyle dikkat çeken Barselona kentinde, dolaşmak isteyen kişilere çok farklı güzellikler bulunmaktadır.

Barselona’da Ulaşım

Barselona şehrinde ulaşım kent planlaması ile daha da kolay hale getirilmiştir. Özellikle yıllık 40 milyonu aşan yolcu hareketliliği nedeniyle kent ulaşımında kapsamlı bir planlama ihtiyacı da ortaya çıkarken, şu anda havalimanından kent merkezinde ulaşım oldukça kolaydır. Ülkede en çok tercih edilen ulaşım aracı raylı sistemdir. Raylı sistemle şehrin pek çok farklı merkezline ulaşım sağlanabilir. Bu bakımdan kişiler hava yolu ile ülkeye giriş yaptıktan sonra raylı sistemle gidilecek yere kolay ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Üstelik ekonomik açıdan raylı sistem oldukça avantajlıdır. Havalimanından merkeze gitmek isteyen kişiler için diğer bir alternatif ise havalimanından hareketle şehir merkezine giden otobüslerdir. Otobüsler yaklaşık bir saat sonra kişilerin merkeze ulaşmasını sağlamaktadır. Terminalde yer alan taksiler de yine merkez ya da diğer bölgelere gitme konusunda tercih edilebilir. Fakat ülkedeki ücretlendirmeler çok yüksek olduğundan dolayı çoğu kişi taksi seçeneğini değerlendirmez. Taksinin yanı sıra araç kiralama gibi alternatifleri değerlendirmek ve farklı bir plan yapmak da mümkündür. Araç kiralama firmalarının acenteleri çok farklı bölgelerde yer alır. Üstelik havalimanında da direk temsilcilerle görüşme şansı vardır.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Palma Mayorka Uçak Bileti

Palma Mayorka Uçak Bileti

Palma Mayorka uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Palma Mayorka uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın …