Anasayfa / İspanya Uçak Bileti / Palma Mayorka Uçak Bileti
Palma Mayorka Uçak Bileti
Palma Mayorka Uçak Bileti

Palma Mayorka Uçak Bileti

Palma Mayorka uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Palma Mayorka uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Palma Mayorka; İspanya’nın doğusunda, Akdeniz’in berrak suları arasında yer alan Balear Takımadaları’nın başkentidir. İspanya’nın özerk eyaletlerinden birisi olan Balear Takımadaları’nın en büyüğü olan Mayorka Adası, İbiza’dan sonra Balear’ın en popüler adasıdır. Palma şehri ise hem Mayorka adasının hem de Balear ada topluluğunun en yüksek nüfuslu şehridir.

Balear Adaları turizm haricinde; maden ve tarım ihracatı bakımından, İspanya ekonomisi için stratejik bir bölgedir. Yüzyıllar boyunca Roma, Endülüs Emevileri ve İspanyol hakimiyetinde kalan Balear Adalarının, kültür ve mimarisinde de halen bu sentezden izler görülmektedir. Çok uluslu bir yapıya sahip olmasıyla dikkat çeken adalarda; Katalanca çoğunlukta olmak üzere İspanyolca da resmi dil olarak kullanılmaktadır.

Palma şehri; plajlarının, el değmemiş koylarının ve doğal güzelliklerinin yanında, kent mimarisi ve eğlence mekanlarıyla da ilgi odağıdır. Her köşesinde, mavinin farklı tonlarıyla karşılaşacağınız adada; deniz, doğa, eğlence ve kültürün birleştiği harika bir tatil sizleri bekliyor olacak.

Palma de Mayorka’da İklim

Mayorka Adası’nda, tipik Akdeniz iklimi görülür. Yaz aylarında, sıcaklık 40 0C’ye kadar ulaşmaktadır. Kış ayları ise ılıman iklimde olup sıcaklık 5-6 0C’nin altına düşmemektedir. Adada, kış mevsimlerinde kar yağışı yerine yağmur görülür.

Yer şekilleri genellikle düzlük ve engebeli olan adanın, kuzeybatı bölümü dağlıktır. Kış mevsiminde, sadece bu bölgedeki Tramuntanya Dağları’nın zirvelerinde kar görülmektedir. Adaya, en fazla Ekim ve Ocak ayları arasında yağmur yağar.

Birçok ünlü ismin ve Hollywood yıldızının, en popüler tatil durağı olan Palma Mayorka’da; tatil için en ideal dönemler, Nisan-Ekim ayları arasındaki tarihlerdir. Ada, en çok Temmuz ve Ağustos aylarında kalabalık olmaktadır.

Palma de Mayorka’da Ulaşım

Palma de Mayorka Adası’na, ülkemizden direkt uçuş seferleri bulunmamaktadır. İspanya’ya veya başka Avrupa şehirlerine uğrayarak, oradan uçakla aktarmalı olarak Palma Son Sant Joan Uluslararası Havalimanı (PMI) ‘na ulaşabilirsiniz.

Mayorka Adasına, deniz yoluyla seyahat etmek isteyenler için Barselona, Valencia, Alicante veya Dénia şehirlerinden Palma Limanı’na düzenli feribot seferleri bulunmaktadır. Mayorka Adası’na, deniz ulaşımı için diğer bir alternatif ise Akdeniz turları düzenleyen gemilerle seyahat etmek olacaktır.

Palma de Mallorca havalimanından (PMI) veya Palma Limanı’ndan şehir içi ulaşımlar; araç kiralama, otobüsler ve taksiler ile sağlanmaktadır. Adadaki keşfedilmemiş koyları ziyaret etmek isteyenler için araç kiralamak daha avantajlı olacaktır.

Ayrıca Mayorka Adası, içerisinde trenle ulaşım yapılabilen tek adadır. Tren seferleri ise sadece; Soller-Palma ve Inca-Palma kentleri arasında sağlamaktadır.

Palma de Mayorka’dan diğer Balear Adalarına gitmek isteyenler için ise; adalar arası düzenli feribot seferleri düzenlenmektedir.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malaga uçak bileti

Malaga Uçak Bileti

Malaga uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Malaga uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.   …