Anasayfa / İspanya Uçak Bileti / Sevilla Uçak Bileti
Sevilla Uçak Bileti
Sevilla Uçak Bileti

Sevilla Uçak Bileti

Sevilla uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Sevilla uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sevilla, zengin tarihi ile bilinen, İspanya‘nın özerk bölgesindeki Endülüs’ün en gelişmiş şehridir. Guadalquivir Nehri’nin yanında kurulan şehir, günümüzde bölgesinin en kalabalık nüfusa sahip olan yeridir. Şehrin Yunan mitolojisinde kahraman Herkül tarafından kurulduğu belirtiliyor. Kurulduğunda ilk adının Spal olduğu da söylenenler arasındadır. 712 yılında Kuzey Afrika’dan gelen Müslüman kavimlerin İber Yarımadasını ele geçirmelerinin ardından şehrin ismi ” Ishbiliyya” olarak değiştirilmiştir.

İspanya ve Portekiz topraklarında o dönemde Müslümanlar ve Museviler uyum içerisinde yaşamlarını sürdürmüşlerdir. Afrika’dan gelen Morolar, günümüz Sevilla’sının kültür ve mimarisine önemli katkılarda bulunmuşlardır. Uzun yıllar Müslümanların hakimiyetinde yaşayan İspanyollar 13. yüzyıldan sonra topraklarını geri alabilmek için ayaklanmışlardır. Nitekim, 23 Kasım 1248 yılında yönetimi el geçirmişlerdir. Katolik İspanyolların ele geçirdikleri şehirden Müslüman ve Museviler sürgün edilir. İspanyol kaşif Kristof Kolomb yeni dünya keşfine çıkar ve yeni yerler keşfeder. Bunun üzerine İspanya’ya çok fazla hammaddeler getirilir. Hammaddeler ve kurulan koloniler neticesinde İspanya altın çağını yaşamaya başlamıştır.

Guadalquivir limanı Sevilla şehrinin de gelişmesine öncü olur. Hammadde giriş çıkışları Sevilla şehrindeki bu limandan gerçekleştirilir. Gelişmeye başlayan şehirde yeni yapılar kurulur. Sevilla Üniversitesi dini eğitim vermek için kurulur. 18. yüzyılda ise şehir adından söz ettirmeye başlamıştır. Madrid’den sonra ikinci en çok gazete okuyan şehri unvanını almıştır.

Sevilla’ya Nasıl Ulaşım Sağlanır ?

Türkiye’den Sevilla’ya direkt uçuşlar düzenlenmemektedir. İstanbul’dan İspanya’nın Malaga şehrine gittikten sonra tren ile Sevilla’ya ulaşırsınız. Malaga ve Sevilla şehri arasındaki mesafe yaklaşık 2 saat kadar sürmektedir. Avrupa şehirlerinin birçoğundan Sevilla’ya tren ile gidebiliyorsunuz.

Sevilla Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Şehirde  otobüs ve tramvay toplu taşıma aracı olarak kullanılıyor. Taksi seçeneğini ikinci planda bıraksanız daha iyi olacak. Çünkü Sevilla’da taksi ücretleri pek ekonomik sayılmaz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malaga uçak bileti

Malaga Uçak Bileti

Malaga uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Malaga uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.   …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir