Orlando uçak bileti
Orlando uçak bileti

Orlando Uçak Bileti

Orlando uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Orlando uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletinin Floria eyaletinde yer alan Orlando, turistik bölgelerden bir tanesidir.

Florida’nın gözde eyaleti Orlando, Dünyaca ünlü eğlence merkezi olarak nitelendiriliyor. Bu unvanın sebebi ise eğlence parkları sayısının oldukça fazla olmasıdır. Ayrıca görünüm ve verdikleri eğlence sınırı ile muhteşem eğlenceli yerler olarak bilinir. Yılın her mevsimini ve elverişli iklim koşullarına göre hazırlanan eğlence merkezleri, ziyaretçilerden tam not almayı başarıyor. Disney parkları en çok ilgi gören eğlence merkezidir. Milyonlarca turistin akın ettiği Orlando şehri, doğal güzellikleriyle de ilgi görüyor. Bunlar içerisinde göl ve doğa manzaralı vardır.

Alışveriş denildiği zaman Orlando şehri Amerika’da akıllara gelen ilk yer oluyor. ABD’nin en hızlı gelişim gösteren perakende pazarları şehrin bünyesinde bulunuyor. Dokuz büyük alışveriş merkezi, çocuk mağazaları, tasarım mağazaları, özel toptan satış mağazaları ve eşyaların satıldığı dükkanlar yoğun ilgi içerisindedir. Orlando’ya aradığınız her şeyi bulduğunuz mağaza cenneti diyebiliriz.

Otel ve konaklama imkanlarını her bütçeye göre bulabilirsiniz. Genel olarak otel fiyatları 50 ve 100 dolar arasında değişmektedir.

Orlando’ya Nasıl Gidilir ?

Türkiye’den Orlando’ya direk uçuş bulunmamaktadır. Ancak aktarmalı olarak gitmeniz mümkündür. İstanbul’dan New York’a uçarak 10 saat içerisinde şehre ulaşıyorsunuz. Daha sonra New York- Orlando arası 3 saat süren bir yolculuğun ardından hedef noktanıza ulaşıyorsunuz. Diğer bir seçenek ise İstanbul’dan Miami’ye uçmak. Miami’ye ulaştıktan sonra bir araç kiralayıp Orlando’ya ulaşabilirsiniz.

Orlanda Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Kentte ulaşım ağı oldukça gelişmiştir. Tren, taksi ve otobüs en çok tercih edilenleridir. Otobüs biletini gün içerisinde birçok kez kullanmak için 4,5 dolara bilet alabilirsiniz. 2014 yılında hizmete geçen 13 adet istasyon sayesinde önemli destinasyonlara ulaşım rahatlığı yaşarsınız. Taksiler ise eğlence merkezleri çevresinde çok hizmet vermektedir. Otobüs ve tren ücretleri taksiye göre daha uygundur.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Las Vegas Uçak Bileti

Las Vegas Uçak Bileti

Las Vegas Uçak bileti ile eğlence mekanları, devasal otelleri, tatil köyleri ve tema parkları ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir