Anasayfa / Amerika Birleşik Devletleri Uçak Bileti / İstanbul Washington Uçak bileti
İstanbul Washington Uçak bileti
İstanbul Washington Uçak bileti

İstanbul Washington Uçak bileti

Washington şehri ölmeden önce görülmesi gereken şehirlerden birisidir. İstanbul Washington Uçak bileti ve Washington’da gezilecek yerlere bir bakalım.

İstanbul Washington Uçak bileti

Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti olan Washington D.C. Maryland ve Virginia eyaletlerinin arasında bulunmaktadır. Washington şehri District of Columbia olarak adlandırılan özel statüde bir bölgede bulunmaktadır. Tek başına bir  eyalet veya herhangi bir eyalete bağlı olamayan şehrin özerk statüsü bakımından bir benzeri daha dünyada bulunmamaktadır. Washington D.C. Beyaz Saray, ABD Kongresi, ABD Yüksek Mahkemesi, bakanlıklar ve dünya ülkelerinin elçilikleri gibi federal kurumların merkezi olması nedeniyle diplomatik ve siyasi açıdan büyük bir öneme sahiptir.

 

Washington’da Gezilecek Yerler

The White House : Beyaz Saray’ın içini gezmek isteyenler yaklaşık 6 ay önceden başvurmalı, yoksa bizim gibi bahçe duvarlarını çevreleyen parmaklıkların ardından seyretmek durumunda kalır. Yine de bahçeyi, başkanın evini rahatlıkla görüyor ve fotoğraf çekebiliyorsunuz.

Washington Monument :  Ülkenin kurucusu George Washington anısına yaptırılmış 169 metre ile dünyanın en yüksek dikilitaşı.

Natural History Museum : National Gallery ile komşu olan müze. Bu müzede ‘Lütfen Dokunun’ teması çok etkileyici bir temadır.

The United States Botanic Garden :  Amerika’ nın en eski botanik bahçesidir. Meyveleri ve Kakao ağaçları ile farklı türlerde orkide görme imkanınız bulunmaktadır.

United States Capitol : National yeşilliklerle dolu parkın içinde yer alır. 1800 yılında yapılmıştır. Ulusal Tarihi Binalar listesinde tescillenmiştir. Şehrin sembollerinden olan Kongre Binası görülmesi gereken yerlerden birisidir.

Georgetown semti : Washington DC’ nin en renkli, en sevimli ve yürüyerek dolaşabileceğiniz bir semtidir.

Dupont Circle : 9 caddenin kesiştiği bir kavşak aslında. Massachusetts caddesinde süper güzel binalar var, zaten Türk konsolosluğu dahil bütün konsolosluklar sağlı sollu bu cadde üzerinde diyebiliriz.

National Zoological Park : Amerika’ nın en eski hayvanat bahçesidir. National Zoo olarak da bilinir.

Dumbarton Oaks Müzesi : Robert Woods Bliss ve eşi tarafından kurulan Dumbarton Oaks araştırma kütüphanesi ve müzesi 1940 yılında Harvard Üniversitesi’ ne verilmiş. İspanyol sömürgesi öncesi eserlerin, Bizans eserlerinin sergilendiği müzeye ve Maya’lara ilgi duyanlar da mutlaka ziyaret etmelidir.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Kaliforniya Uçak Bileti

Amerika’nın incisi olarak nitelendirilen şehir Kaliforniya, diğer adıyla “Altın Eyalet” gezi planlarınıza Kaliforniya Uçak Bileti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir