Anasayfa / Amerika Birleşik Devletleri Uçak Bileti / İstanbul Dallas uçak bileti
İstanbul Dallas uçak bileti
İstanbul Dallas uçak bileti

İstanbul Dallas uçak bileti

Göz alıcı şehirlerde gezip mükemmel anılar biriktirebilirsiniz. Bu şehirlerden birisi Dallas Şehiridir. Peki İstanbul Dallas uçak bileti ve Dallas’ta gezilecek yerlere bir göz atalım.

İstanbul Dallas uçak bileti

Çok uzun yıllardır çeşitli kültürlerin hükmettiği Dallas, 1819’da İngiliz-İspanyol anlaşmasından sonra İspanyollara bırakıldı. 1836’da Teksas’ın bağımsızlığını elde etmesinden sonra Teksas’ın sınırları içinde kaldı. 1839’da John Neely Bryan adlı tüccarın bölgeyi haritalaması sonucunda ilk yerleşimler başladı. 1845’de Teksas Amerika’ya dahil olunca Dallas County kurulmuş oldu.

19. yüzyılın sonlarına doğru şehre demiryollarının inşa edilmesiyle birlikte ekonomi ve ticaret şehri haline geldi. 20. yüzyılda ise petrol bulundu ve nüfus akımları başladı.  Southfork Ranch Çiftliği günümüzde müze haline getirilmiştir.

Dallas’ta Gezilecek Yerler

Reunion Kulesi : Dallas’ın Teksas bölgesinde en çok ün yapan yapısıdır. Adını bulunduğu ilçeden alan Reunion Kulesi, 1978 yılında hizmete açılmıştır.

Dallas Dünya Akvaryumu : Bu akvaryum Teksas Eyaleti’nin en büyük akvaryumlarından biridir. 1992 yılında hizmete açılan akvaryum 1997’den beri Hayvanat Bahçesi ve Akvaryum Birliği akredite üyesidir.

Klyde Warren Park : 2009 yılında inşasına başlanan park, Dallas’ın Downtown bölgesinde yer almaktadır. 2 hektardan daha geniş bir alanı kapsayan kamusal park, 2012 yılında tamamıyla kullanılabilir hale gelmiştir. Şehrin ünlü yüzlerinden milyarder Klyde Warren’in genç oğlu Warren Kelcy adına yaptırdığı park, Woodall Rodgers Park Vakfı tarafından işletilmektedir.

Galleria Dallas : Bu yapı Dallas’ın kuzeyinde yer alan çok büyük ve lüks bir alışveriş merkezidir. 1982 yılında kurulan mekan kentin en canlı noktalarından biridir.

Dallas Sanat Müzesi : 1903 yılından bu yana hizmet veren Dallas’ın meşhur sanat müzesidir. 50 binin üzerinde eserin sergilendiği kurum 1984 yılında mekan değiştirmiştir.

White Rock Lake : 5 kilometrekareden daha büyük bir alanı kapsayan göl deniz seviyesinden tam 140 metre yüksekliktedir. White Rock Creek tarafından beslenen göl ziyaretçilerine yılın her dönemi göz alıcı doğa manzaraları sunmaktadır.

Sixth Floor Müzesi : Dallas, Amerika tarihinde Kennedy suikastinin gerçekleştirildiği yer olarak ayrı bir öneme sahiptir. Amerikan başkanı John F. Kennedy’nin suikaste uğradığı yer, günümüzde müze olarak kullanılmaktadır.

Fort-Worth Stockyard : Dallas’ın meşhur kovboy ruhunu yaşayarak görebileceğiniz bir bölgedir. Bu bölgede kovboy kıyafetli insanların arasında dolaşabilir ve Texas steak burger yiyebilirsiniz.

Pioneer Plaza Parkı : Bölgedeki en büyük halka açık olan en büyük alan olan park içerisinde bulunan sığır heykelleri, oldukça ilgi çekicidir.

Rodeo Şovları : Amerika’nın kovboyları ile ünlü Dallas şehrinde gezen atlıları, Kovboy yeleği ve oduncu gömleklileri giymiş kişileri görebileceğiniz bir yerdir. Dallas kültürünün vazgeçilmez bir parçası olan rodeo, günümüzde şehrin en çok ilgi gören şovların biri haline gelmiştir.

 

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Las Vegas Uçak Bileti

Las Vegas Uçak Bileti

Las Vegas Uçak bileti ile eğlence mekanları, devasal otelleri, tatil köyleri ve tema parkları ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir