Los Angeles Uçak Bileti
Los Angeles Uçak Bileti

Los Angeles Uçak Bileti

Los Angeles uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Los Angeles uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Los Angeles Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde yer alır. Kaliforniya eyaletinin en kalabalık şehri olup, nüfusu çevresi ile birlikte 15 milyonu bulur. Günümüzde ABD’nin metropolü haline gelen şehir 1781 yılında keşfedilmiştir. Yapıları, zengin kültürel aktiviteleri ile turistlerin büyük ilgisini çekmiştir. Birçok oyuncunun, yazarın, sanatçının tercih ettiği özgün adıyla “Melekler Şehri”, “Kreatif Başkent” olarak da anılır. Los Angeles’ın yolları şehir planlamasının çok iyi bir şekilde yapıldığını göstermektedir. Los Angeles’ta bin 800’lü yıllarda, petrol yataklarının ve altın madenlerinin keşfedilmesi ile hızlı bir gelişim geçirmiş iklimi ile en çekici rotalardan biri olmaya başlamıştır. Tropikal iklime sahip olan şehirde kış aylarında yaz aylarına göre çok daha az yağış düşmektedir.

Los Angeles’ta Ulaşım

Ulaşım için en iyi çözüm kendi arabanızdır. Büyük bir şehir olan Los Angeles uzun mesafeleri ile ünlüdür çünkü. Günlük 20 dolardan başlayan ücretlerle araç kiralanabilir. İklimin elverişli olmasından dolayı üstü açık araçlar en çok bu şehirde kullanılır. Mesafelerin çok uzun olması sebebiyle toplu taşıma araçları gelişim gösterememiştir. Los Angeles sokaklarında taksi bulmanız mucizedir çünkü randevu sistemi ile çalışırlar. Los Angeles ’da Blue Line, Expo Line, Gold Line, Green Line, Purple Line ve Red Line olmak üzere altı farklı metro hattı bulunmaktadır. Şehir merkezinden yaklaşık 30 km mesafede bulunan LAX (Los Angeles Uluslararası Havalimanı), dünyanın en büyük üçüncü havalimanıdır.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

İstanbul Boston uçak bileti

İstanbul Boston uçak bileti

Boston şehri turistik açıdan oldukça ilgi gören bir şehirdir. Bu yüzden çok tercih edilir. İstanbul …