Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Saarbrücken Uçak Bileti
İstanbul Saarbrücken Uçak Bileti
İstanbul Saarbrücken Uçak Bileti

İstanbul Saarbrücken Uçak Bileti

İstanbul Saarbrücken uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Saarbrücken uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Saarland’in başkenti olan Saarbrücken’de bulunan havalimanından şehir merkezine ulaşmanız  için farklı ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz.

Saarbrücken Hakkında

Kentin nüfusu 180 bindir. Tam olarak Almanya’nın güneybatısında, Fransa sınırına yakın bir yerde konumlanmıştır. Saarland bölgesi 16 Alman Eyaleti’nin en küçüğü olmaktadır. Saar nehri yakınlarında olan bu şehrin, küçük olmasına karşın üniversitesinin olması ile birlikte ticari fuarlarını ve konferans merkezlerini bünyesinde topladığı görülüyor. Kentten Lüksemburg’a ulaşım otobüs ile 1,5 saatlik bir mesafede. Stranbourg’a ise tren ile ulaşım 1 saat 45 dakikalık bir sürede ulaşılıyor. Kent Fransa’ya yakınlığından dolayı Fransız mutfağına özenmiş duruyor. Yemekler konusunda komşusundan esinlenerek benzer tatları turistlerine sunuyor.

Şehir 1000 yıldan fazla bir geçmişe sahip. Gezip görülmesi gereken yerler içerisinde Saar Nehri üzerinde bulunan taş köprü ve St. Arnual Gotik Kilisesi bulunuyor. 18 yy. ait bu yapıtlar oldukça ilgi görüyor.

Havalimanından Saarbrücken Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs

Şehirde en ekonomik ve fazla tercih edilen ulaşım aracı otobüsler oluyor. Havalimanında bulunan 16 numaralı şehir otobüsü Saarbrücken merkezine ve şehir yakınında bulunan tren istasyonuna gidebiliyorsunuz.

Taksi

Havalimanında bulunan taksiler ile 15 – 20 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ödemeniz gereken ücret ise 35 avro olmakta. Şehir içerisine gideceğiniz taktirde güvenilir ve popüler taksi firmaları ile gitmeniz ise size fayda sağlayacaktır.

Araç Kiralama

Hemen hemen birçok şehirde olduğu gibi havalimanından araç kiralayarak şehir merkezine ulaşmanız kolaylıkla sağlanıyor. Belli başlı şirketlerin şubelerinden araçlarınızı kiralayarak hem şehir merkezine hem de farklı yerlere gitme imkanı bulabilirisiniz. Kendi bütçenize göre aracı kiralamanız için ise ön rezervasyon yaptırmak ve uluslararası statüye sahip ehliyetinizin olması gerekiyor. A6 otobanını kullanarak ise 10 dakikada Saarbrücken şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir