Anasayfa / Türkiye Uçak Bileti / İstanbul Ordu Uçak Bileti
İstanbul Ordu Uçak Bileti
İstanbul Ordu Uçak Bileti

İstanbul Ordu Uçak Bileti

İstanbul Ordu uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Ordu uçak bileti fiyatlarını karşılaştırarak kolayca satın alabilirsiniz.

Karadeniz Bölgesi’nin batısında bulunan Ordu,  fındığın anavatanı olarak bilinen sakin şehirlerden birisidir. Özellikle yeşilliğiyle birlikte tarihi ve doğal alanda bir çok güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Taşbaşı Kilisesi, Güzelyalı, Çamaş, Perşembe, Bozukkale ve Gölköy. Hepsi birbirinden farklı özellik ve güzellik taşıyan yerlerin başında gelirken Boztepe ise denizden 530 metre yüksekliğe sahip, Karadeniz’in muhteşem manzarasını gösteren manzarasıyla listede 1.sırada geliyor.

Fındığın başkenti olan Ordu, ünvanına yakışır fındıklar ortaya çıkarıyor. Şehir içinde bulunan fındık fabrikaları ile taze fındıklı çikolata ve gofret tarzı ürünleri deneyebilirsiniz.

Ordu’ya nasıl gidilir?

Karadeniz bölgesinin en güzel şehirlerinden brisi olan Ordu’ya kara yolları ve hava yoluyla birlikte ulaşabilirsiniz. Özel araçlar ile İstanbul’dan Ordu’ya 890 kilometre mesafe olurken 11 saat sürüyor.  Otobüs yolculuklarında bu mesafe çok daha fazla uzarken uçak yolculuklarında bu yolculuk çok daha kısa sürüyor. İstanbul Ordu Uçak Bileti ile yolculuğunuzu tamamlamak için İstanbul’dan 1 saat 40 dakikada Ordu’ya ulaşırken seferler her gün düzenleniyor.

Ordu’ya ne zaman gidilir?

Karadenizin yeşil güzelliğini ala Ordu’da Karadeniz iklimi hakimdir. Dağların kıyıya paralel olmasıyla şehirde iki farklı iklim türü baskındır. Sahil kesimleri kış aylarında ılık ve yağışlı geçerken yazın sıcak geçiyor. İç kısımlarda ise karasal iklim görülürken kışın soğuk ve yağışlı geçiyor.

Ordu’da gezmek için tercih edeceğiniz en iyi mevsim yaz ayıdır. Yayla turizminin gittikçe arttığı şehirin yaylaları ruhunuzu doğanın güzellikleri ile mutluluk dolacak. Temmuz, ağustos aylarınca Perşembe Yaylası, Keyfalan Yaylası, Çambaşı Yaylası şehrin en güzel yaylaları arasında yer alıyor.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

İstanbul Uçak Bileti

İstanbul Uçak Bileti

İstanbul uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir