Anasayfa / Türkiye Uçak Bileti / Eskişehir Uçak Bileti
Eskişehir Uçak Bileti
Eskişehir Uçak Bileti

Eskişehir Uçak Bileti

Eskişehir uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Eskişehir uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Eskişehir'de Gezilecek Yerler Eskişehir'de Ne Yenir?

Eskişehir son dönemlerde Türkiye’de yerli turizmin en önemli noktalarından olan, ülkemizin en güzel şehirlerinden biri, aynı zamanda Yunus Emre, Nasrettin Hoca gibi kültürümüz ve tarihimiz için değerli olan insanların yurdu. Son dönemlerde yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlerin de büyük ilgisine neden olan Eskişehir İç Anadolu Bölgesi’nde, Bursa ve Ankara’ya yakın bulunuyor. Kentte yapılan birçok düzenleme ve açılan gezi noktalarıyla şehir turistlerin büyük ilgisini çekiyor.

Eskişehir’in tarihi M.Ö 14. Yüzyıla kadar dayanıyor. Tarih boyunca da bir çok önemli olaya ve medeniyete ev sahipliği yapmıştır. M.Ö 12. Yüzyılda Friglerin himayesine geçen şehir, tarihinde  Romalılar, Persler, Selçuklular ve Lidyalılar gibi bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Kültürel anlamda da geçmişte ev sahipliği yaptığı medeniyetlerin etkisiyle fazlasıyla zengin bir yapıya sahip olan şehir, tiyatroları, operaları ve bunun gibi birçok zenginliği ve şehirciliğiyle gezilip görülmesi gereken yerler arasındadır.

Şehrin yaz aylarında sıcak ve kurak, kış mevsiminde ise soğuk bir iklime sahip olduğu görülmektedir. Kış aylarında hava çok daha soğuk olabiliyor. Bu sebeple güzel aynı zamanda keyifli bir gezi yapmak istiyorsanız Eskişehir turunuz için en ideal mevsimler, havaların daha sıcak olduğu ilkbahar, yaz ve sonbahar.

Eskişehir son dönemlerde Türkiye’de yerli turizmin en önemli noktalarından olan, ülkemizin en güzel şehirlerinden biri. Son yıllarda Ankara, İstanbul ve Konya’ya yapılan hızlı tren seferlerinin aktifleşmesi üzerine şehir yerli ve yabancı gezginlerin ilgisinin daha çok artmasına sebep olmuştur. Şehir merkezine de yakın olan Odunpazarı semti, Adalar bölgesi, Kurşunlu Camii, Sazova Parkı ve Kentpark kentte ilk sıralarda gezilmesi gereken yerler arasında. Ayrıca Türkiye’nin gelişime en çok açık olan sürekli kendini yenileyen güzide şehirleri arasında yerini koruyor.

Eskişehir’de Ulaşım

Eskişehir aynı zamanda şehir içi ve şehirlerarası ulaşımda da ülkemizin en şanlı şehirlerindendir. Tren hattı kuruluşu itibariyle bu hattın merkezinde yer almasıyla birlikte Eskişehir’e hem tren hem de otobüsle ulaşım fazlasıyla rahat. İstanbul, Ankara ve Bursa gibi büyük şehirlere de olan yakınlığıyla da kente gün içerisinde de sıklıkla otobüs seferleri düzenlenmektedir. Bunun yanı sıra ülkemizin ilk hızlı tren hattı Ankara ve Eskişehir arasında kurulmuştur. Gün boyu karşılıklı olarak düzenli aralıklarla Ankara ve Eskişehir arası hızlı tren seferleri düzenlenmeye devam etmektedir. Bu seferin süresi ise 1.5 saat. İlk Ankara ile başlayan sefer sonraki dönemlerde Eskişehir-Konya arasında da açılmıştır. Eskişehir-Konya arası düzenlenen bu sefer de günde iki kez oluyor ve bu yolculuğun süresi de yaklaşık iki saat.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

İstanbul Uçak Bileti

İstanbul Uçak Bileti

İstanbul uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir