Anasayfa / Türkiye Uçak Bileti / Bodrum Uçak Bileti
Bodrum Uçak Bileti
Bodrum Uçak Bileti

Bodrum Uçak Bileti

Bodrum uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Bodrum uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ege’nin cennet köşelerinden olan Bodrum, şöhretini dünyalara duyuran Muğla’nın ilçelerinden birisidir. Bodrum; Muğla il merkezine 115 km uzaklıkta, güney ve batı kesimi Ege Denizi ile çevrili olan, Gökova ve Güllük Körfezleri arasında bulunan bir yarımadadır.

Ünlü filozof Homeros’un “Ebedi mavilikler ülkesi” dediği Bodrum; begonvillerle süslenmiş bembeyaz evleriyle, denize çağıran dar sokaklarıyla, Ege’de tatil yapmak isteyenlerin en çok tercih ettikleri mekanlardan birisidir. Sadece; ilçe merkeziyle değil Turgutreis, Türkbükü, Göltürkbükü, Gündoğan, Gümbet, Bitez, Yalıkavak, Gündoğan, Ortakent, Gümüşlük ve Akyarlar gibi daha birçok beldesiyle, farklı tatil alternatifleri sunan Bodrum; her yıl, yüzbinlerce turisti ağırlamaktadır.

Bodrum; tertemiz koyları, ışıltılı plajları, yemyeşil ormanları, adaları ve yat limanları gibi doğal güzelliklerinin yanı sıra yel değirmenleri, kaleleri, antik kentleri ve müzeleriyle, doludizgin eğlence merkezleriyle de her tür tatilci için durak noktasıdır.

Bodrum; milat öncesine dayanan tarihi boyunca, birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Halikarnasos adlı bu bölge, asırlarca ele geçirilmek için uğruna verilen mücadelelere tanıklık etmiştir. 11. ve 14. yüzyıllarda Türk hakimiyetine giren Halikarnas; devamlı kaybedilse de Kanuni Sultan Süleyman Döneminden günümüze dek ülkemizin bir parçasıdır. 16. yy’ da tersaneleriyle meşhur olan bu güzel ilçemiz, Cumhuriyetimizin ilanından sonra da “Bodrum” adını alarak turizmde popülerliğini devam ettirmiştir.

Bodrum’da İklim

Ege ve Akdeniz iklimlerinin ortak özelliklerinin görüldüğü Bodrum’da kışları ılık, yağışlı ve az nemli; yaz ayları ise nemsiz, sıcak ve kuraktır. Yazları, sıcak geçse de meltem rüzgarlarıyla havanın bunaltıcı etkisi oldukça hafiflemektedir.

Yılın neredeyse 300 günü güneşli olan Bodrum, Mayıs-Ekim ayları arasında, güneşlenmenin tadını çıkarmayı ve uzun tatil imkanı sunsa da en güzel olduğu dönemler, ilkbahar ve sonbahar mevsimleridir.

Bodrum’da Ulaşım

Karayolu: Bodrum’a her ilden karayolu ile ulaşım olduğu gibi şehir içi ulaşımında; otobüs, minibüs, taksi ve araç kiralama yoluyla erişim sağlanmaktadır.

Havayolu: Bodrum’a ucuz uçak bileti ile ulaşım, Bodrum-Milas Havaalanı ile sağlanmaktadır. Bodrum ilçe merkezi ile havaalanı arası 30 km uzaklıktadır. Havaalanı-şehir içi ulaşımlar; THY servisleri, taksi ve dolmuşlarla sağlanmaktadır.

Deniz Yolu: Bodrum’dan deniz yoluyla sadece; Datça, Aydın-Didim, Dalyan, Yunan Adaları, İstanköy (Kos Adası) ve Rodos Adası’na ulaşım bulunmaktadır. Bu bölgeler arası ulaşım için; düzenli feribot seferleri ve deniz otobüsleri hizmet vermektedir.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Trabzon uçak bileti

Trabzon Uçak Bileti

Trabzon uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Trabzon uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.   …