Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Roma Uçak Bileti
İstanbul Roma Uçak Bileti
İstanbul Roma Uçak Bileti

İstanbul Roma Uçak Bileti

İstanbul Roma uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Roma uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

İtalya’nın başkenti olan Roma, insanlık tarihinde kurulmuş en büyük medeniyetlerden birdir. Çeşitlilik açısından pek çok şehri çok arkasında bırakmıştır.  Özellikle tarihi birikimi bakımından oldukça köklü olan Roma, sizlere bambaşka deneyimler yaşatacak, ve mimari yapılarıyla oldukça büyüleyecektir. Çünkü Vatikan gibi bir yeri bünyesinde barındırması onu diğerlerinden ayıran en önemli etkenidir. Yanı sıra Avrupa’nın da en gözde şehirlerinden biri olarak bilinirken, ülke turizmine oldukça büyük katkıları bulunmaktadır. Gezilecek yerler listesine Roma’yı da eklemeniz, sizler için büyük avantaj olacaktır.

Roma’ya nasıl gidilir?

İtalya’nın en kalabalık şehri olan Roma’ya gitmek oldukça kolaydır. Direk uçuş seferleri mevcut olan bu şehrin süresi yaklaşık 2 buçuk saattir. Seferleri gerçekleştiren havayolu şirketleri, ise, Pegasus ve Türk Hava Yolları’dır. Üstelik bu seferlere her gün ulaşabilmek mümkündür. Roma Fiumicino Havayolu’na aktarmasız uçtuktan sonra yapmanız gereken, oradaki merkeze giden otobüs, tren veya taksi seçeneklerini değerlendirmek. Ankara ve İzmir’den de aktarmalı uçuşlar ile Roma’ya gidebilirsiniz.

Roma’ya ne zaman gidilmelidir?

Ilıman Akdeniz iklimi ne sahip olan Roma’ya gitmek, yılın her zamanı uygundur. Çünkü ne kış aylarında fazla soğuk, ne de yaz aylarında fazla sıcaktır. Ancak turistlerin en fazla geldiği dönem yaz dönemleridir. Kış dönemini tercih edenler ise genel de otel fiyatlarının ekonomik olmasından dolayı tercih ederler. Bununla birlikte, yaz zamanını tercih eden ziyaretçiler, yazın ortasını değil de, daha çok ilkbaharın son dönemlerini severler. Bunun nedeni ise daha az kalabalık olmasıdır. Özellikle kafa dinlemek isteyen kişiler için birebirdir. Tarihi yerlere girmek ise ücretsiz olduğundan, zaman planınızı da buna göre ayarlamanıza gerek yok.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir