Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Priştine Uçak Bileti
İstanbul Priştine Uçak Bileti
İstanbul Priştine Uçak Bileti

İstanbul Priştine Uçak Bileti

İstanbul Priştine uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Priştine uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kosova’nın başkenti ve aynı zamanda en kalabalık şehri olan Priştine, ülkenin en gelişmiş şehridir. 2008 yılında Sırbistan’dan bağımsızlığını ilan eden ülkede ve Priştine’de Sırpça ve Arnavutça konuşulmaktadır. Çok az kişi ise İngilizce konuşur.

İstanbul’dan Priştine’ye direk uçuş bulunmaktadır. Priştine, İstanbul’dan yaklaşık olarak 666 kilometre uzaklıktadır. Uçuş süresi ise 1 saat 20 dakika arası seyir etmektedir.

Havalimanından Priştine şehir merkezine ulaşım

Yurtiçi ve yurtdışı uçuş seferleri bulunan Priştine Havalimanı, şehir merkezine 15 kilometre uzaklıktadır. Ülkedeki tek havayolu ulaşım merkezi olan Priştine Havalimanı ülke için önemli bir konumdadır. Oldukça gelişmiş olan havalimanından şehir merkezine 20 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksi, otobüs ve araç kiralama ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Priştine’de gezilecek yerler

Farklı mimari yapıları ve kültürleriyle turistlerin gözde noktalarından bir yer olan Priştine hakkında kültürler mozaiği Avrupa şehri diyebiliriz. Priştine de gezilmesi gereken yerleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kosova Ulusal Müzesi
  • Skanderbeg Heykeli
  • Fatih Camii
  • Aziz Nikola Ortodoks Kilisesi
  • Azize Teresa Bulvarı

Priştine’ye ne zaman gidilir?

Kosova’nın başkenti ve en kalabalık şehri olan Priştine’de karasal balkan iklimi görülür. Bu nedenle yılın büyük çoğunluğu oldukça soğuk geçmektedir. Şehirde hava koşuları mayıs ayına kadar kar yağışlı ve kuru soğuk şeklinde devam etmektedir.  Mayıs, haziran, temmuz, ağustos ve eylül ayları şehre gitmek için en uygun aylardır. Geceleri hava serin olsa da gündüz sıcaklık 18-20 derece arası seyir eder.

 

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir