Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Prag Uçak Bileti
İstanbul Prag Uçak Bileti
İstanbul Prag Uçak Bileti

İstanbul Prag Uçak Bileti

İstanbul Prag uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Prag uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Gezilecek yerleri bakımından Orta Avrupa’nın en zengin şehirlerinden biri olan Prag, sizlere muhteşem bir tatil imkanı sunacaktır. Özellikle Çek Cumhuriyeti’nin başkenti olmasıyla birlikte, her yıl yüzlerce turistin akın ettiği bir mekandır. Bunların yanı sıra, Orta Avrupa’nın en romantik şehri olmasıyla da Paris’e benzetilmektedir. Sanatsal anlamdaki zenginliği ve kültürel çeşitliliği ile de, tarihe ilgisi olanlar için muhteşem bir gezi olacaktır. Eğer siz de renkli mimarisi ve güzel atmosferiyle dolu bu şehre tanık olmak istiyorsanız, şimdiden tatil planlarınıa başlamanızı öneririz. Eminiz ki şehrin her sokağına hayran kalacaksınız.

Prag’a nasıl gidilir?

Türkiye’den Prag’a havayolu ile ulaşım sağlamanız mümkündür. Özellikle Orta Avrupa’nın en turistik şehirlerinden biri olması dolayısıyla, pek çok yerden ulaşım da sağlayabilirsiniz. Ülkemizden Prag Vaclav Havel Havalimanına birçok Havayolu şirketi ile aktarmasız ulaşım süreniz yaklaşık 3 saat sürecektir. Yanı sıra, farklı Avrupa şehirlerinden Prag’a ulaşım sağlamak için, bir diğer alternatif ise, tren ve otobüs seçeneğidir. Bu şehrin en ünlü tren garları, Hlavni Nadrazi ve Nadrazi Holesovice’dir.

Prag’a ne zaman gidilmelidir?

Bu bölgede yıl boyunca karasal iklim görülmektedir. Dolayısıyla kışlar kar yağışlı, yazlar ise sıcak ve zaman zaman yağmurlu olur. Kar yağışı Aralıkta başlayıp Mart ayına kadar devam ederken, en soğuk ay Ocaktır. Eğer bu şehri kışın ziyaret edecekseniz, masallarda anlatılan karlı diyarlara gideceksiniz demektir. Bunların yanı sıra, Prag’a gidilecek en ideal zaman Mayıs ile Eylül ayları arasındadır. Özellikle Haziran ayında, turistler şehre adeta akın eder. Prag Uluslararası Müzik ve Bohemya Caz Festivalleri de bu aylarda gerçekleşir. Bu dönemler oldukça yoğun olur. Ancak sakin bir tatil geçirmek istiyorsanız İlkbahar veya Sonbahar aylarını tercih edebilirsiniz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Dublin Uçak Bileti

Dublin Uçak Bileti

Dublin, nüfusu 500 binden fazla olan turistik kent olup, İrlanda’nın bolca ziyaret edilen başkentidir. Dublin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir