Anasayfa / Endonezya Uçak Bileti / Jakarta Uçak Bileti
Jakarta Uçak Bileti
Jakarta Uçak Bileti

Jakarta Uçak Bileti

Jakarta uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Jakarta uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Jakarta Endonezya’nın en büyük şehirlerinden biri ve aynı zamanda başkentidir. Adeta adalar üzerine kurulmuş bir şehir denebilecek kadar adaya sahip olan Jakarta, toplamda 17 bin adadan oluşmaktadır. 8,5 milyon nüfusa sahip olan Jakarta Endonezya’nın en hareketli şehridir. Aynı zamanda birçok kültür, dil ve etnik bakımdan farklı unsurlardan oluşmaktadır. Tarihi 4. yüzyıla kadar uzanan şehir Java Adası’nın kuzeybatısında bulunmaktadır.

Jakarta birçok galeri, müze, anıt, tema parklarına ev sahipliği yapmakla birilikte, Endonezya’nın işlek kültürel noktalarından biridir.  Şehrin nüfusu kalabalık olduğu için genellikle yoğun trafik ve kirlilikle bilinmektedir. Fakat buna rağmen birbirinden farklı ve ilgi çekici alışveriş merkezlerine sahip olması bunu göz ardı edebiliyor. Heyecan dolu şehir olan Jakarta yeşil parklardan, tarihi merkezlere, kozmopolit alışveriş merkezlerine kadar canlı bir gece hayatına sahiptir. Bunların dışında kent, Endonezya’nın en gelişmiş şehri olduğu için sanayi merkezi ve hükümet merkezi olarak da tanınmaktadır. Kentin büyüleyici yapısı ve farklı kültürlerden etkilenen mimari yapısı pek çok turistin ilgisini çekmekte ve gezilmesi gereken yerler arasındadır.

Jakarta’da ulaşım

Türkiye’den Jakarta’ya 9-10 saatli bir uçuşun ardından ulaşabilirsiniz. Soekarno Hatta Uluslararası Havalimanı Jakarta’nın 20 kilometre kuzeybatısında yer alır ve Tangerang’da bulunmaktadır. Jakarta’da genellikle yerliler ‘bajaj’ denilen üç tekerlekli araçları veya ‘ojek’ denilen motosiklet taksileri kullanmaktadırlar. Toplu taşıma araçları güvenlik nedeniyle sık kullanılmamaktadır.

Uçak Bileti