Anasayfa / Almanya Uçak Bileti / Berlin Uçak Bileti
Berlin Uçak Bileti
Berlin Uçak Bileti

Berlin Uçak Bileti

Berlin uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Berlin uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Türkiye’deki vatandaşların da en çok tercih ettiği yurt dışı şehirlerinden birisi olan Berlin, Almanya’nın başkenti olması sayesinde oldukça cazip bir bölgedir. Özellikle tarihi yıllar boyunca Doğu ve Batı olarak ayrılan ve duvar ile iletişimin kesildiği Berlin bölgesinde tarihin kalıcı izlerini görebilmek mümkündür. Pek çok farklı tarih kitabında yer alan Berlin’de kişiler hala bu tarihe tanıklık etmek için dahi bu bölgeye ziyaret etmektedir. Soğuk bir iklime sahip olan Berlin için daha çok yaz aylarında gezi turları düzenlenmektedir. Kişiler Berlin’de tarihi müzeleri gezme ve eşsiz mimariyi görme şansı elde edebilir. Öyle ki gotik mimarisinin dahi en özel örneklerinin bulunduğu Berlin bölgesi, farklı bir tarihi gezi sunmaktadır. Berlin’de ulaşımda Schoenefeld Havalimanı oldukça etkindir. Şehirdeki iki havalimanı vardır. Havalimanlarının yurt dışı seferlerine açık olması sayesinde kişilerin uçak yolculuğu ile bölgeye gelmesi sağlanmaktadır. Özellikle şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanında kişilerin farklı alternatifleri vardır ve bu alternatifler sayesinde merkeze erişim sağlanabilir.

Berlin’de Ulaşım

Berlin’de ulaşım için kişiler havalimanı sonrasında taksi, otobüs, tren, araç kiralama gibi alternatifleri tercih edebilir.

Schoenefeld Havalimanı’ndan şehir merkezine gidecek kişiler için özellikle taksi en rahat ulaşım aracı olarak ön plana çıkar. Mesafenin kısa olması sayesinde taksi tutarı çok fazla olmayacaktır. Bu bakımdan kişiler ulaşımda alternatif olarak taksiyi tercih edebilir.

Ulaşım için diğer bir seçenek ise otobüstür. Özellikle toplu taşımanın oldukça gelişmiş olduğu Berlin’de kişiler otobüslerle de yine şehir merkezine gidebilmektedir. Üstelik şehrin pek çok farklı noktasından geçen bu şehir otobüsleri, sadece merkez için değil, şehrin diğer noktalarına ulaşma noktasında da yardım sağlayacaktır. Şehir merkezine gitmek isteyenler trenle de ihtiyacını karşılayabilir. 20 dakikada bir tren havalimanından geçerken, kişiler yaklaşık yarım saatlik süre içerisinde şehir merkezine erişebilmektedir.

Kentteki diğer bir havalimanı olan Tegel Havalimanı, kişilerin tercih edebileceği diğer bölgedir. Şehir merkezine 8 kilometre uzaklıkta bulunan bu havalimanı daha kolay bir erişime sahiptir ve bu bakımdan turistler, yolculuk yaparken bu havalimanını tercih etmeye çalışmaktadır. Yoğunluk fazla olduğundan dolayı ulaşımdaki yük 2 havalimanı arasında paylaşılmaktadır.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …