Anasayfa / Hindistan Uçak Bileti / Varanasi Uçak Bileti

Varanasi Uçak Bileti

Varanasi uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Varanasi uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hindistan’ın kuzeyinde yer alan Varanasi, Ganj nehrinin kıyısında kurulmuş olan bir şehirdir.

Hindistan ülkesinin en kutsal şehirlerinden birisi olan Varanasi, Budizmin gelişmesinde büyük bir katkısı olan şehirdir. Hintlilerin en çok gezmeyi sevdikleri yerler içerisindedir. Hintlilere göre bu şehir Hinduizm ile Jainizim’de en kutsal  şehir olarak nitelendirilmektedir. Hinduların inançlarına göre öldükten sonra yakılan bedenlerinin küllerinin şehirde bulunan Ganj nehrine atılmasını isterler. Hindu kültüründe yer alan bir diğer inanca göre Hintliler bu şehre 2,500 yıldan beridir hacca gelmektedirler. Hindistan farklı inançların bulunduğu bir ülkedir. Varanasi şehrinde de Hinduların Ganj Nehrinin yanında bulunan nehre girerek kutsal banyolarını yaptıkları görülür. Nehrin kenarlarında merdiven basamakları bulunmaktadır. Bu merdiven basamakları ile suyun içerisine giren Hindular, kutsal suda arındıklarını, temiz, pak ve günahsız bir bedene kavuştuklarını hissederler. Banyonun yanı sıra ölülerinde yanması için bu bölüm kullanılmaktadır. Ülkede ölülerin bedenlerinin yakılmasının anlamı ise ruhun yeniden dünyaya gelmesine engel olacağı anlamına gelir.

Şehirde nemli olan subtropikal iklim bulunmaktadır. Yaz ayları ile kış aylarında gerçekleşen sıcaklıklarda  büyük değişiklikler görülmektedir. Kurak yaz ayları şehirde nisan ayından haziran ayına kadar sürmektedir. Yaz aylarında hava sıcaklığı şehirde 22 – 46 dereceleri bulmaktadır. Ziyaretçiler şehre en çok yaz aylarında gelmektedirler.

Varanasi’ye Nasıl Ulaşım Sağlanır ?

Türkiye’den Varanasi’ye direk  uçuş seferleri düzenlenmemektir. Ancak Mumbai, Delhi, Bangkok, Hyderabad gibi şehirler üzerinden ulaşım sağlanmaktadır. Nepal’den şehir merkezine ulaşımı otobüs ile sağlayabilirsiniz. Lal Bahadur Shastri Havalimanı şehirde, 25 kilometre kuzeybatısın da bulunmaktadır.

Varanasi İçi Ulaşım

Varanasi şehrinde dar sokaklar çoktur. Bu sebepten ötürü ulaşım için tercih ettiğiniz araçlardan yarı yolda inebilirsiniz. Çünkü dar sokaklara giremeyen araçlar mecburiyetten sizleri gideceğiniz yere yakın mesafede indirir. Nehri kıyısına gidecekseniz eğer yürümenizi tavsiye ederiz. Şehirde kaybolsanız bile yerli halk bu konuda sizlerle iyi bir şekilde ilgilenip, yardımcı olmaktalar. Şehrin içerisinde ” rickshaw” adı verilen bisikletler ile gezebilirsiniz. Bu bisikletler çok hızlı araçlar olamadıkları için giderken çevreyi rahat rahat görebilmenize imkan sağlamış olurlar. Tur şirketleri de şehir içi ulaşımınızı sağlıyor olup şehri gezmenizde faydalı tercihlerden bir tanesidir.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Alappuzha Uçak Bileti

Alappuzha Uçak Bileti

Alappuzha uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Alappuzha uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir