Anasayfa / Litvanya Uçak Bileti / Vilnius Uçak Bileti
Vilnius Uçak Bileti
Vilnius Uçak Bileti

Vilnius Uçak Bileti

Vilnius uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Vilnius uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Baltık ülkelerinin ikinci büyük şehri ve Litvanya’nın başkenti Vilnius, en gelişmiş şehirlerden bir tanesidir.

Vilnius, İkinci Dünya Savaşı öncesinde bünyesinde Musevileri bulunduruyordu. Bu sebepten dolayı Fransa İmparatoru Napolyon Vilnius’a Kuzeyin Kudüs’ü lakabını takmıştır. Şehrin tarihi yapısı, UNESCO Dünya Mirası Listesine girmesine sebebiyet vermiştir. Vilnius, 2009 yılında başkent seçilmiştir. 1253 yılında ise Mindaugas tahta çıkan en önemli hükümdar olarak adını duyurmuştur. Mindaugas, Litvanya topraklarını birleştiren bir hükümdardır. Her yıl Mindaugas’ın tahta çıkış günü düzenli olarak kutlanıyor.

Vilnius ismi ise Beyaz Rusya’ya doğru akan Vilnia nehrinden gelmektedir. Litvanya 2004 yılında ise Avrupa Birliği Üyesi olmuştur. Şehrin yüksek yerlerine çıkıp muhteşem manzarasına şahitlik etmek isterseniz yürümeye hazır olun. Gotik tarzda sokaklar ve tarihi yerler içerisinde yürümek sizi rahatlatacaktır.

Seyahat için turistik yerlerden birine gidiyorsanız mutlaka hediyelik eşya almayı düşünmüşsünüzdür. Vilnius’da bu yerlerden bir tanesi. Birçok anı eşyası almak için Amber denilen yerden bilezik, kolye ve süs eşyaları alabilirsiniz. Vilnius’ta el örgüsü olan atkılarda çok meşhurdur. Hediye almak isterseniz bu fikri değerlendirebilirsiniz. Kilden yapılan çömleklerde beğeneceğiniz bir diğer hediye alternatifidir.

Milli festivallere büyük önem veren ülke, her yıl düzenli olarak birçok festivale ev sahipliği yapmaktadır. Aziz Casimir Fuarı, Litvanyalıların yaz mevsimini karşıladıkları, eğlenceli bir etkinliktir.

Vilnius’a Ulaşım

İstanbul’dan Vilnius’a direk uçuş bulunmaktadır. 2 saat 40 dakika içerisinde Vilnius’a ulaşabilirisiniz.

Vilnius Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanmaktadır ?

Kentte toplu taşıma aracı olarak sadece otobüs, troleybüs ve minibüsler hizmet vermektedirler. Her gün saat 05.00 ve 00.00 saatleri arasında hizmet veren araçlar, şehrin her noktasına ulaşım sağlıyor. Minibüslerin en sevilen özellikleri ise her noktadan biniş sağlayabilmenizdir. Herhangi bir durakta beklemenize gerek yoktur. Şehri ilkbahar ve yaz aylarında keşfetmek istiyorsanız bisiklet kiralayıp bu isteğinizi keyifle gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir