Anasayfa / Hirvatistan Uçak Bileti / Zagreb Uçak Bileti
Zagreb uçak bileti
Zagreb uçak bileti

Zagreb Uçak Bileti

Zagreb uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Zagreb uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hırvatistan’ın başkenti olan Zagreb, ülkenin en kalabalık şehri olmaktadır. Kent yeşil alanları ile Avrupa Devletlerinin gözdesi olmuştur.

Hırvatistan’ın en sevilen kentlerinden birisi Zagreb’dir. Şehrin sevilen yanlarından en önemlisi, kalabalık olmasına rağmen sakinliğini koruyan bir yer oluşudur. En fazla yeşil alana sahip olduğundan dolayı da turistlerin beğenisini kazanmayı başarmaktadır. Zagreb’in nüfusunun büyük bir kısmı Hırvatlardan oluşuyor.

Zagreb tarihi geçmişi ile de merak uyandıran bir yer. I. yüzyıldan beri yerleşim yeri olarak kullanılmış. 1094 yıllarında ilk defa şehrin ismi Zagreb olarak anılmaya başlanmış. 1242 yılında ise bölge Cengizhan tarafından işgal edilmiş. Sonrasında iyi bir gelişme göstererek,  20. yüzyıla gelindiğinde sanayisi ile ön plana çıkmıştır. Zamanla da kalabalık nüfuslu Hırvat şehri olmuştur. Hırvatistan’ın diğer şehirlerine nazaran bu kent, ekonomik anlamda en gelişmiş yerlerdendir. Günümüzde şehrin kültürel, ekonomik ve sanatsal ilerlemesinden sürekli söz ediliyor.

Hırvatistan nüfusunun % 96’sının ana dili Hırvatça olmaktadır. Ülkede yarı resmi dil olarak kabul edilen diğer dil ise İtalyancadır. İtalyancadan sonra ise İngilizce gelmektedir. Genç nüfus içerisinde İngilizce sık kullanılan bir dil olmuştur. Ülkenin para birimi Kuna’dır. Madeni para olarak Lipa kullanılmaktadır.

Zagreb’e Ulaşım

Türkiye’den Zagreb’e ulaşım havayolu ile 2,5 saat içerisinde gerçekleştirilir. Direk Zagreb Havaalanına gitmek istemezseniz ikinci bir alternatif olarak Dubrovnik Havaalanı üzerinden aktarma gerçekleştirebilirsiniz. Tren ve otobüs kullanarak Dubrovnik’den Zagreb’e gidebilmeniz mümkündür.

Zagreb Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Kent en gelişmiş ulaşım ağına sahiptir. Tramvay ve trenler şehrin her noktasına erişim sağlamaktadır. Tramvay hatlarının hepsi 24 saat hizmet vermektedirler. 15 aktif tramvay hattı bulunuyor olup gece bu hatların sayısı 4’e düşmektedir. Otobüsler ve taksiler ise tramvaylara gece destek veren bir diğer ulaşım araçlarıdır.

Uçak Bileti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir