Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Paris Uçak Bileti
Paris Uçak Bileti
Paris Uçak Bileti

İstanbul Paris Uçak Bileti

İstanbul Paris uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Paris uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Dünyanın en romantik şehri olarak da bilinen Paris, Fransa’nın başkenti ve İle-de France bölgesinin merkezidir. Yaklaşık 2,5 milyon nüfusa sahip olan şehir Sen Nehri’nin çevresinde kurulu ve Avrupa’nın en popüler şehirlerden biri olarak konumunu korumaktadır.  Dünyanın en çok ziyaret alan yerlerinden biri olan Paris, birçok ünlü yapısıyla UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır.

Paris’e gitmeyi düşünen gezginler için uçak bilet fiyat aralığı 300-1.300 TL arası değişmektedir. Bu fiyat aralığını en düşük düzeyde alabilmek için, biletinizi seyahat gününüzden uzun bir süre önce almalı ve bayram gibi özel günlerde bilet almayarak daha cüzi miktarda bilete sahip olabilirsiniz. İstanbul Paris arası yaklaşık 2.259 kilometredir. Uçuş saati ise yaklaşık 3 saat 13 dakikadır.  Fakat bu birim aralıkları havayolları firmalarının uçuş hızına göre değişiklik gösterir.

Paris’e ne zaman gidilir?

Yılın her ayında ve mevsiminde kendine özgü bir güzelliği olan Paris, yarı okyanussal ve yarı kırsal iklim arasında seyir eder. Bu nedenle okyanustan gelen ılık ve nemli rüzgarlar kışları kısa,  ılık ve yağmurlu bir şekle bürünür.  Paris genel anlamda her ay eşit bir şekilde yağışlı geçer sadece şubat-nisan arası diğer aylara göre kurak geçmektedir. Kış aylarında sıcaklık 7-8 dereceyken yazın ise 25-30 derecedir. En sıcak aylar ise ağustos ve temmuz aylarıdır. Bu nedenle gidilecek en uygun mevsim ilkbahar ya da sonbahardır.

Paris’te gezilecek yerler

Romantizmin merkezi olan şehir, dünyanın en çok ziyaret alan yerlerinden biridir. Her  yıl 30 milyondan fazla turistlerin geldiği şehir, mutfak kültürü, mimari yapıları, doğal yaşam alanları ve daha fazlasıyla dikkatleri üzerine çeken yerlerden bir yerdir.  Paris’e gittiğinizde görmeden dönmeyeceğiniz yerler şunlardır;

  • Eyfel Kulesi
  • Sacré-Coeur Bazilikası
  • Louvre Müzesi
  • Zafer Takı
  • Sen Nehri
  • Versay Sarayı

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Panama Uçak Bileti

Panama Uçak Bileti

Panama uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Panama uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini …