Anasayfa / Almanya Uçak Bileti / Kassel Uçak Bileti
Kassel Uçak Bileti
Kassel Uçak Bileti

Kassel Uçak Bileti

Kassel uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Kassel uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Hessen eyaletine bağlı olan Kassel, en eski Almanya kentlerinden birisi olarak bilinir. Ekonomisiyle hala oldukça önemli olan Kassel, İkinci Dünya Savaşı sırasında 1943 yılında şehre yapılan bombardımanda, büyük hasar görmüştür. Bu nedenle 1950’li yıllarda şehrin neredeyse yeniden inşa edildiğini söylemek mümkündür. Türklerin de yerleştiği Almanya kentlerinden biri olan Kassel, Bergpark, Wilhelmshöhe Şatosu, Brasselsberg, Ottoneum ve Museum FridericianumBergpark, Wilhelmshöhe Şatosu, Brasselsberg, Ottoneum ve Museum Fridericianum gibi görülmesi gereken turitik yerlere de ev sahipliği yapar. Kültür ve sanat gezisi yapanlar için tercih edilmesi gereken bir yerdir. Ulaşım anlamında, ekonomik anlamda gelmişmiş kentlerden biri olan Kassel’in en önemli eğitim kurumu Kassel Üniversitesi olarak bilinir. Kentte çok gelişmiş bir tramvay hattı bulunur ve bu hat toplu ulaşımı ileri seviyeye taşımıştır.

Şehrin, turistler tarafından en çok tercih edilen yerlerinden birisi Orangerie Sarayı’dır. Orangerie Sarayı, 1700’lü yılların başında yapılmıştır ve büyük bir bahçenin içerisine inşa edilmiştir. Sarayın gezildiği esnada dinlenmek isteyenler için, bahçe içerisinde kafeteryalar da yer alır. Bergpark da, dinlenmek isteyen ziyaretçiler için şehrin en ideal alanlarından birisidir. Parkın içerisinde Hercules heykeli yer alır ve heykelin olduğu yerden kentin genel görünümünü izleyebilirsiniz.

Kassel’de Ulaşım

Kassel’e Türkiye’den direkt uçuş yoktur. Bunun için öncelikle Paderborn’daki Paderborn Lippstadt Havalimanı’na gidilebilir. Bu havalimanından Kassel şehir merkezine ulaşım, yaklaşık 1 saat sürer. Direkt Kassel’e yapılan uçuşlarda ise Kassel-Calden Havalimanı’na iniş yapılır. Buradan Kassel şehir merkezine gitmek için birçok seçeneğiniz bulunmaktadır. Şehir çok büyük olmadığından, ulaşım da koladır. Merkeze ulaşımda tercihiniz taksi ise 28-30 Euro’ya merkeze gitmeniz mümkün. Otobüsle gitmeyi tercih ederseniz, 100 numaralı otobüs, sizi şehir merkezine götürmektedir. Sadece 24 dakika içerisinde yolcularını merkeze götüren 100 numaralı otobüsün haftanın 7 günü seferleri vardır. Aynı otobüs Kassel-Wilhelmshöhe Tren İstasyonu’na da gitmektedir. Son olarak dilerseniz havalimanından araç kiralayabilirsiniz. Bu anlamda Avis, Europcar ve Sixt firmaları havalimanında hizmet vermektedir.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …