Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / Malta Adası Uçak Bileti
Malta Adası Uçak Bileti
Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası olmasından kaynaklı merak uyandırmaktadır.

Malta adası, 237 kilometre yüz ölçümüne sahip bir yerdir. Beş takım adadan oluşan ülkede en büyük ada Malta adasıdır. Ülkenin başkenti Valettadır. Malta adası da başkentte yer alıyor. Adanın güzel alanları dünyaca ünlü film sahnelerine ev sahipliği yapmıştır. Bunlardan Game Of Thrones, Truva ve Gladyatör bazılarıdır. Bölgede İngiliz kültürü çok yaygındır. Malta büyük limanı ise en iyi doğal derinliklerdeki liman olarak nitelendiriliyor. Ülkenin önemli gelir kaynağı bu limandır.

Adanın her köşesinde turistleri cezbeden mimari yapılar ve farklı kültür bulunuyor. Ada Gozo ve Comino adalarıyla birlikte 3 takım ada haline gelmekte. Stratejik konumundan dolayı o dönemler Romalılar, Araplar, İspanyollar, Fransızlar, Fenikeliler, Osmanlılar ve İngilizlerin göz koyduğu bir ada haline gelmiştir. Kentin en önemli özelliklerinden bir tanesi insanlarının sıcak kanlı olmasıdır. Sıcak kanlı olmalarının yanı sıra dostlukları da Maltalıları sevdiriyor. Çarşısından oteline restoranından cafesine insanların samimi ilişkileri turistlere yansıyor. Adayı ilkbahar ve sonbahar aylarının başında ziyaret edebilirsiniz. Ağustos ve temmuz ayları sıcaklığın en yüksek olduğu zamanlardır.

Malta Adasına Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Türkiye’den Malta Adasına direk uçuş seferleri düzenlenmektedir. Aktarmalı olarak da farklı firmaların sefer saatleri bulunmaktadır.

Malta Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanmaktadır?

Malta’da gezinirken her köşeye belediye otobüslerinin gittiğini görebilirsiniz. Otobüs biletleri ise sadece 1,5 Euro. Aldığınız bileti gün boyu kullanabiliyorsunuz. Tabi gece tarifeleri bu bilete dahil değil. Maltalı öğrencilere ise otobüsler ücretsizdir. Otobüs duraklarının hepsinde güzergah listesi bulunmaktadır. Otobüslerin geliş ve gidiş saatleri, bekleme süreniz ile durak isimleri listelerde yer alıyor. Adaya motorlu araç girişi ise yasaktır.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Machu Picchu Uçak Bileti

Machu Picchu Uçak Bileti

UNESCO Dünya Mirası Listesine alınan Machu Picchu uçak bileti ile ziyaretçilerine geniş bir aktivite imkanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir