Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Marakeş Uçak Bileti
İstanbul Marakeş Uçak Bileti
İstanbul Marakeş Uçak Bileti

İstanbul Marakeş Uçak Bileti

İstanbul Marakeş uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Marakeş uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Fas denince akla gelen ilk şehirdir Marakeş… Marakeş dilinde Tanrı’nın ülkesi anlamına gelen bu şehir, ülke turizmi açısından oldukça önemlidir. Fas’ın en büyük dördüncü şehri olan bu yer, pek çok kültüre de ev sahipliği yapmaktadır.  Bununla birlikte toprağının kızıllığından dolayı Kızıl Şehir olarak da bilinmektedir. Fas’ın ilk başkenti olan bu şehir, UNESCO tarafından koruma altına altınmış bir meydana da sahiptir aynı zamanda. Bu şehrin başka bir önemli detayı ise, alışveriş esnasında pazarlık yapmanız gerektiğidir. Bunların yanı sıra, birbirinden lezzetli tatlar deneyimleyecek olmanızdır. Çöl ile Fas arasında bir geçiş sağlayan Marakeş, sizlere harika bir gezi imkanı sunacaktır.

Marakeş’e nasıl gidilir?

Ne yazık ki ülkemizden Marakeş’e direk uçuş seferleri yapılmamaktadır. Ancak Aktarmalı olarak Fas’ın Kazablanka şehrinden geçebilmeniz mümkün. Türkiye’den Kazablanka’ya yolculuk süresi yaklaşık 4 saat civarındadır. Buradan Marakeş’e ise iç hatlar ile yaklaşık 45 dakikada ulaşabileceksiniz. Havaalanından şehir merkezine gidebilmek için; otobüs, tren ve taksi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Marakeş’e ne zaman gidilmelidir?

Bilindiği üzere Marakeş’e çöl iklimi hakimdir. Dolayısıyla yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılıktır. Ancak dikkat etmeniz gereken bir başka önemli nokta da, yazları sıcaklık değerinin oldukça fazla düştüğüdür. Şehrin ziyaret edilebileceği en ideal dönem, İlkbahar, Nisan – Mayıs ve Sonbahar Eylül – Ekim ayalarıdır. Ancak İlkbahar döneminde çıkabilecek olası kum fırtınalarına karşı önlem almak da fayda var. Bu şehir, sizleri hem egzotik havası, hem de farklı mimarisi ile oldukça büyüleyecektir. Bu şehre tanıklık etmeniz, sizler için harika bir deneyim olacak. Yanı sıra, Marakeş’te konaklama sıkıntısı da çekmezsiniz. Çünkü 1.500’den fazla otel bulunmaktadır.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir