Anasayfa / Fas Uçak Bileti / Marakeş Uçak Bileti
Marakeş uçak bileti
Marakeş uçak bileti

Marakeş Uçak Bileti

Marakeş uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Marakeş uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Marakeş, Fas’ın en önemli yerleşkelerinden bir tanesidir. Bu isim Berberi dilinde Tanrının Ülkesi anlamına gelmektedir. Aynı zamanda bu şehir toprağının kızıl olmasıyla meşhur olduğundan, Kızıl Şehir olarak da bilinmektedir. Yanı sıra Kuzey Afrika’nın batısında ve Fas’ın tam ortasında bulunur. Ayrıca Kuzey Afrika’nın en egzotik şehridir. Bununla birlikle; ziyaretçilerine sunduğu birbirinden muhteşem gezilip görülecek yerleriyle de şehrin geçmişten gelen kültürünü yansıtır. Aynı zamanda mutlaka tatmanız gereken harika lezzet deneyimleri sunar. Gittiğinizde geçmiş ve gelecek arasında kalacağınız bu şehre, gitmenin yollarını sizin için derledik.

Marakeş Ulaşım

Birçok insan hayalindeki yeri gidip görmenin umudu içerisindedir. Ancak ulaşım zorluğu nedeni ile bu fikirlerini hep askıya alırlar. Fas ise ulaşımı kolay olan bir ülkedir. Fas’a gitmek için direk, yani aktarmasız uçuşlar mevcut değildir. Ancak iki alternatif var. Bunlardan ilki, aktarmalı olarak Kazablanka şehrinden geçmektir. Bu uçuş Air Royal Maroc ile İstanbul Atatürk Hava Limanı’ndan olur. Bu uçuşlar haftanın her günü gerçekleşir. İkinci seçenek ise, Air Arabia ile Sabiha Gökçen Hava Limanı’ndan haftanın 3 günü mevcut olan uçuşlardır. Bunun için tercih etmeniz gereken hava yolu şirketi Türk Hava Yolları olmalıdır. Buradan Kasablanka’nın hava limanı olan Mohammed V Havalimanı’na geçilir. 4 buçuk saat süren yolculuğun ardından, istenilen yere varılmış olur. Seyahatiniz için istediğiniz planları tekrar gözden geçirmek ve biraz dinlemek için orada bir gece konaklamanız uygun olacaktır. Ertesi gün kısa bir tren yolculuğu ile Marakeş’e varılır. Bu yol, aşağı yukarı 4 saatlik bir mesafeye tekabül eder. Marakeş’ ancak bu şekilde gidilebilir. Çünkü Türkiye’den direk uçuş bulunmamaktadır. Hava yolundan merkeze gitmek için birçok seçenek mevcuttur. Bunlar; otobüs, taksi veya araç kiralama olabilir. Bu şehri ziyaret etmek için en uygun zamanlar; ilkbahar, nisan, mayıs, sonbahar, eylül ve ekim aylarıdır. Çünkü yazları sıcak ve kurak olduğundan ziyaret esnasında epey zorluk yaşanabilir.

Uçak Bileti