Montserrat uçak bileti
Montserrat uçak bileti

Montserrat Uçak Bileti

Nefes kesen doğal güzellikleriyle ünlü şehir Montserrat uçak bileti ile ulaşılabiliyor, bir gününüzü ayırarak gezebileceğiniz bölgelerdendir.

Montserrat, şehrin kalabalığından uzaklaşmak isteyenlerin nefes aldıkları bir yerdir. Barselona’nın 40 km kuzeybatısında bulunuyor. Katalanların ise en önemli hac merkezlerindendir. Kutsal sayılan tapınaklar her yıl binlerce insan tarafından ziyaret ediliyor. Montserrat gezinizi yaz aylarında gerçekleştirirseniz tadından yenmez zamanlara şahitlik edeceksiniz. Yazın gelmesi ile her taraf yeşillenir, insanlar kentin keşfedilmeyen bölgelerine gezi düzenlerler. Şehrin ismi ” testere dişli dağ” anlamına geliyor. Bunun sebebi ise Katalonya’nın en yüksek dağı olmasından kaynaklıdır. Yerin seviyesinden 1236 metre yükseklikte bulunuyor. Tepeye tırmanmak zor gibi görünse de oldukça zevklidir.

Barselona’ya ulaştıktan sonra otobüs veya trenle Montserrat’a gidebilirsiniz. Her gün yaklaşık 15 sefer düzenleniyor. Seferler sabah saat 8:30 gibi başlıyor. Barselona’dan Montserrat dağının eteklerine otobüs veya tren ile kolaylıkla ulaşabilirisiniz. Yerli halkın çoğunluğu İngilizce biliyor. Şehri hem bisiklet kiralayıp rahatça dolaşabilir hem de insanlar muhabbet kurabilirsiniz. Şehrin etrafı resiflerle çevrili olduğu için tüplü su altı dalışı şnorkelle yüzme gibi aktivitelere mutlaka katılın.

Montserrat’a Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Montserrat’a aktarmalı olarak gidebilirsiniz. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Birleşik Krallık üzerinden aktarmalı şekilde bölgeye gelmeniz mümkündür.  Little Bay Limanından hareket eden feribotlarla da Montserrat’a ulaşım sağlanıyor. Antigua üzerinden de farklı turlar ile şehre gidebilirisiniz.

Montserrat Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanıyor?

Bölgede taksi ve otobüsler ulaşım aracı olarak hizmet vermektedirler. Ancak tavsiye edilen bir bisikletin kiralanması yönündedir. Kiraladığınız bisiklet ile Montserrat’ın her köşesini keşfedebiliyorsunuz. Araba kiralamak isterseniz de ihtiyacınız olan aracı kiralayabileceğiniz birçok şirket bulabilirsiniz.  Ancak  belirtelim ki bölgede sadece 2 adet benzin istasyonu vardır. Bu sebeple benzin bulmakta zorluk yaşayabilirsiniz.

 

 

 

 

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Kaliforniya Uçak Bileti

Amerika’nın incisi olarak nitelendirilen şehir Kaliforniya, diğer adıyla “Altın Eyalet” gezi planlarınıza Kaliforniya Uçak Bileti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir