Anasayfa / Bosna-Hersek Uçak Bileti / Mostar Uçak Bileti
Mostar Uçak Bileti
Mostar Uçak Bileti

Mostar Uçak Bileti

Balkanların göz kamaştıran şehri Mostar uçak bileti ile günübirlik tatil için ideal tatil yeri, Bosna Hersek’in en meşhur ve şirin şehridir.

Seyahat planı oluştururken rotanızda Balkanlara gitme isteği oluşursa Mostar’ı mutlaka gezi planlarınızın içerisine ekleyiniz. Mostar bir günde gezilebilecek şehirdir. Tarihte birçok saldırıya uğramış Bosna Hersek’in Yugoslavya’dan ayrıldığı zamanda çok zor zamanlar geçirmiştir. Yapılan savaşlar neticesinde önemli yapılar yıkılmıştır. Bu savaşların en olumsuz etki yaratanı Bosna Hersek Savaşı olmuştur. Şimdilerde Bosna Hersek ve şehirleri sakin bir yaşayış sürdürmektedirler. Mostar bu sakin yaşamın merkezlerinden biridir. Sessiz ve sakinliği tercih edenler kentte istedikleri atmosferi bulabiliyorlar. Şehri düzenlenen Balkan turları ile detaylı gezebilirsiniz. Mostar’ın nüfusu 115.000 civarındadır. Ülkenin ise 5. büyük şehridir. Kültür çeşitliliğinin fazla olması, tarihi geçmişi ve mimarisi ile dikkat çekmeyi başarmıştır. İslam’a yönelik mimariler ve Osmanlı mimarisine ait yapılar kentte karşınıza çıkacaktır. Bunun en önemli örneği ise Osmanlı mimarisi olan Mostar Köprüsüdür. Savaşlarda zarara uğrayan köprü 2004 yılında onarılmıştır. Yıllar geçtikçe Mostar ziyaretçi sayısını arttıran ve beğenilen bir şehir haline gelmiştir.

Mostar’ın çevresi dağlık alanlarla çevrilidir. Sava ve Drina adında nehirleri vardır. Ocak ayı en soğuk geçirilen aydır. Haziran ve Eylül ayları ise yılın en kurak geçtiği dönemlerdir. Mostar’ı ziyaret etmek isteyenler için en uygun zaman yaz aylarıdır.

Mostar’a Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Mostar’a direk uçuşlar gerçekleşmemektedir. Ancak Saraybosna’ya uçuş sağlandıktan sonra Mostar’a otobüs veya tren yolculuğu ile gidebiliyorsunuz. Belirtelim ki tren yolculuğunu seçerseniz çok gelişmiş bir tren ağı mevcut değildir. Yolcu vagonları oldukça eskidir.

Mostar Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Kent küçük olduğu için yürüyerek ve bisikletle gitmek istediğiniz yere kolaylıkla gidebilirsiniz. Ancak bu alternatifleri tercih etmeyenler şehir içi otobüsler ile ulaşım sağlayabilirler.

Uçak Bileti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir