Muskat Uçak Bileti
Muskat Uçak Bileti

Muskat Uçak Bileti

Muskat uçak bileti ile kısa süreli tatil için en uygun yer, Umman’ın hem başkenti hem de can damarı olan muazzam güzellikte ki  şehridir.

Umman 2,7 milyon nüfusa sahip bir ülkedir. Ülke nüfusunda erkeklerin sayısı kadınlardan fazladır. Nüfusun yarısından fazlası başkent Muskat’da yaşam sürdürüyor. Ülke genelinde göçmenlere de rastlanıyor. Özellikle Pakistan, Bangladeş, Hindistan ülkelerinden binlerce göçmen bölgede bulunuyor. Başkent Muskat, Umman’ın en sevilen şehridir. Şehir eski yıllarda veba salgınına yakalanmış ve birçok insan göç etmiştir. Ancak ilerleyen yıllarda buharlı makinenin icadı kentin göç almasına imkan sağlamıştır. Bölgenin temel geçim kaynağı ticarettir. Amerika Birleşik Devletlerine tekstil ürünleri ihraç ederek ticarette önemli bir paya sahiptir. Muskat’ın ikinci geçim kaynağı ise petroldür. Petrol şirketi olan PDO’un ana merkezi Muskat’ta bulunuyor. Her yıl Muskat limanından 44 milyon ton kargo ürünü geçiyor.

Umman’da insanlar yönetimden çok memnun olduklarını söylüyorlar. Yaşam şartlarının güzel olması, ülke genelinde diğer Arap ülkeleri gibi kısıtlamaların olmaması insanları memnun kılıyor. Ülkenin %95’i Müslüman’dır. İslamiyet’in kabulü ve yayılışı Hz. Muhammed’in (s.a.v) mektubu aracılığıyla başlıyor. Muskat’a gitmenin en uygun zamanı ekim- kasım- mart ve nisan aylarıdır.

Muskat’a Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Muskat’a direk uçuş seferleri düzenlenmektedir. Yaklaşık olarak 4 saat 30 dakika süren yolculuğun ardından Muskat’a ulaşabiliyorsunuz. Kentin havalimanı şehri merkezine 31 km mesafededir. Taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Muskat Şehir İçi Ulaşım Nasıl Sağlanıyor?

Muskat’ta genellikle sarı ve turuncu renkte olan taksiler şehir içi ulaşımda kullanılmaktadır. Otobüs ağı çok gelişmiş olmayan bölgede her 20 ila 30 dakika içerisinde otobüs gelmektedir. Raylı hiçbir sistem bulunmuyor. Belirtelim ki taksi ücretleri biraz pahalıdır. Taksimetre olmamasından dolayı müşterilere farklı fiyatlar biçiliyor. Kentte taksi bulmak için ” Otaxi Oman Taxi” uygulamasını kullanarak işinizi kolaylaştıracağınızı söyleyelim.

Uçak Bileti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir