Kuveyt Uçak Bileti
Kuveyt Uçak Bileti

Kuveyt Uçak Bileti

Kuveyt Uçak bileti ile gidebildiğiniz ülke ekonomik, kültürel, siyasi ve global şehri olan Arap Yardımadası’nın kuzeydoğusunda bulunuyor ve başkenttir.

Kuveyt Orta Doğunun önemli şehirlerindendir. Arabistan Yarımadasının kuzeydoğusunda Basra Körfezinde konumlanan Kuveyt ülkesine uçak bileti alarak ulaşabilirsiniz. Güneyinde Suudi Arabistan, Kuzeyinde ise Irak yer alır. Şehrin temelleri 1613 yılında atılmış olup 1716 yılında El Sabah ailesi de dahil Kuveyt’e yerleşmişlerdir. O dönemler küçük bir kasaba olan şehir şimdilerde önemli ticaret yollarının merkezi konumundadır. Hindistan, Maskat, Bağdat ve Arabistan’a giden ticaret yolları Kuveyt’ten geçmektedir. Bu durumda bölgenin gelişmesini sağlamıştır. 1930’lu yıllarda ise bölgede zengin yer altı kaynağı olan petrol yatakları keşfedilmiştir. 1961 yılında Kuveyt bağımsızlığını ilan ederek gelişiminde son derece büyük bir artış yaşamıştır. 1990 yılında Irak tarafından saldıra uğrayan Kuveyt’in 770 petrol kuyusu Iraklılar tarafından  ateşe verilmiştir. Kent sonraki yıllarda yavaş yavaş şimdiki görünümü kazanmıştır. Resmi dili Arapçadır. Yerel saati Türkiye saatinden 1 saat ileridedir. Para birimi olarak ise Kuveyt dinarı kullanılıyor. Kent günlük hayatında Sünni İslam dini emir ve görüşlerine uyum sağlamaktadır. Kadınlar çok açık giyinmeyi abartmamak koşuluyla rahat giyinmekte özgürdürler. Ülke genelinde alkol yasaktır. Şehirde yaşayanlar içerisinde çokça Türk görebilirsiniz.

Kuveyt’e Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Ülkemizden Kuveyt’e havayolu ulaşım seferleri düzenleniyor. İstanbul’dan Kuveyt ülkesine uçak bileti alarak da gidiliyor. Yaklaşık olarak 3 saat 30 dakika içerisinde İstanbul’dan Kuveyt’e gidebiliyorsunuz.

Kuveyt Şehir İçi Ulaşım Ağı Nasıl Sağlanıyor ?

Bölgede seçkin ve gelişmiş ulaşım ağı sunan otobüs filosu bulunuyor. Kuwait Public Transport Company adı verilen filo, yolculara esnek bilet tarifeleri ve indirimli tarifeler sunuyor. Abonelik sistemi kapsamında % 50’ye varan yolcu indirimlerinden faydalanabiliyorsunuz. 400’ü geçkin otobüs filosu ile şehir içi ulaşım kolaylıkla sağlanıyor. KPTC’nin Şehirler arası otobüs yolculuğu,  Mekke’ye Umre seferleri sık sık gerçekleştirmektedir.

Uçak Bileti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir