Sıkça Sorulan Sorular

İlgili sorunun üzerine tıklayarak cevapları görebilirsiniz.

Biletmar, tüm havayollarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyatlarla uçak bileti satın alabilmeni sağlar.

İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Telefon veya e-posta üzerinden rezervasyon hizmetimiz bulunmamaktadır.

Biletmar üzerinden sadece belirli havayolları için rezervasyon yapabilirsin. Bazı havayollarının rezervasyona izin vermediği durumda ya da promosyonlu bir uçuşu seçmen durumunda, doğrudan bileti satın alman gerekir. Havayollarının rezervasyona izin vermesi durumunda ise rezervasyonunu gerçekleştirebilir ve rezervasyon bitiş tarihine kadar biletleme işlemini yapabilirsin.

PNR, İngilizce “Passenger Name Record” kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. “Yolcu İsim Kaydı” olarak Türkçe’ye çevrilebilir. Uçuş bilgilerine ulaşmanın en kolay yoludur. PNR numarasıyla rezervasyon veya bileti kolaylıkla görüntülemek mümkündür.

Pasaport bilgilerini havalimanında check-in sırasında verebilirsin. Herhangi bir sorun oluşmaz.

İndirim için gerekli olan belgeleri uçuş esnasında yanında bulundurman zorunludur. Eğer belgelerin uygun değilse, havayolu tarafından fiyat farkı uygulanabilir.

Eğer "Yetişkin" bileti aldıysan, doğum tarihini yanlış girmiş olsan dahi uçuşunla ilgili herhangi bir sorun yaşanmaz. Yalnızca indirimli bilet alınmış ise ve gerçek doğum tarihi indirimli bilet almaya uygun değilse, havayolu uçuştan yararlandırmama hakkına sahip olur. Yalnızca indirimli yolcular için doğum tarihi uygun değilse biletinizde yer alan doğum tarihi bilgilerinin doğru olması önemlidir.

Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinden yapılan aktarmalarda, transit vize ülke ve vatandaşlık bazında değişkenlik göstermektedir. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Avustralya'dan Türk vatandaşlarının yapacağı aktarmalarda transit vize gereklidir. Bu konudaki en detaylı bilgi ilgili havayolundan veya ilgili ülkelerin konsolosluklarından elde edilebilir.

Rezervasyon yapılan veya satın alınan bir bilet üzerinde isim değişikliği yapılamamaktadır. Bilet ile ilgili tüm haklar, sadece biletin üzerinde adı ve soyadı yazan kişiye aittir ve bu hak başka bir kişiye devredilemez ve başkasının kullanması için isim değişikliği yapılamaz. Aynı kural hatalı ya da eksik isim girildiğinde de geçerlidir.

Satın almaya çalıştığın koltuk farklı bir kullanıcı tarafından satışa dönüştürülmüş ve bundan dolayı bilet yeniden fiyatlandırılmış olabilir. Bu durumlarda işleme en başından başlayarak satın alma işlemini yeni fiyat üzerinden gerçekleştirmen gerekir.

Biletlerin iptal/iade edilebilmesi tamamen havayolları tarafından belirlenen kurallara bağlıdır. Promosyonlu biletler iptal/iade edilemez.

Biletini online olarak Biletmar üzerinden iptal/iade edebilirsin.

Biletmar’da bilet satın alma işlemleri online olarak gerçekleşmektedir. 3D Güvenlik Sistemi'ne açık kredi kartı veya bankamatik kartınla biletini satın alabilirsin. Tüm işlemler, güvenliğin için 3D Secure yöntemi kullanılarak gerçekleştirilir. Maalesef nakit kabul etmiyoruz.

Biletmar’dan mil puanları ile bilet alınamamaktadır. Mil puanları ile bilet almak için ilgili havayolu ya da bankanın sitesinden bilgi alabilirsin.

Biletini Biletmar üzerinden satın aldığında, tüm havayollarının mil programları geçerlidir. THY’nin Miles&Smiles, Atlas Global’in Jetmil, Pegasus’un Uçuş Puan milleri ve diğer tüm havayollarının mil programlarından yararlanabilirsin. Millerini işletmek için check-in sırasında ilgili havayolundan aldığın mil kartını bildirebilir veya 0850 566 03 03 no.lu telefondan çağrı merkezimizi arayabilirsin.

Ödeme sırasında kredi kartı bilgilerini girdikten sonra 3D güvenlik şifresi gelmediyse, satın alma işlemi tamamlanmaz. Bunun nedeni kartının 3D güvenlik sistemine açık olmaması olabilir. Kartını 3D güvenlik sistemine açtırmak için bankanla iletişime geçebilirsin. Başka bir neden ise kart bilgilerini girdikten sonra satın alma işlemini tamamlamadan işlemi sonlandırman olabilir. Bu durumlarda bilgi almak için 0850 566 03 03 no.lu telefondan çağrı merkezimizi arayabilirsin.

Internet üzerinden kredi kartı ile yapılan alışveriş işlemlerinde kart sahibinin kart güvenliğini sağlamak amacıyla 3D Secure yöntemi kullanılır. Uluslararası Güvenlik Platformu, sanal alışveriş işlemlerinin güvenliğinin arttırılmasi için Visa tarafından geliştirilmiş en gelişmiş sistemdir. 3D Secure ile yapılan ödemelerde banka ve kullanıcı ekranında, banka tarafından sunulan özel bir 3D işlem ekranı açılır ve kredi kartı sahibinin kayıtlı cep telefonuna sms ile onay kodu gönderilir veya kart sahibine ait özel bilgiler istenir. Bilgiler banka tarafından doğrulanınca alışveriş işlemi tamamlanır. Bu şekilde hem kart sahibi hem de üye iş yerleri güvence altına alınmış olur.

Ödeme sırasında 3D güvenlik şifresi gelmediyse, kartın 3D güvenlik sistemine açık olmayabilir. Bu durumda bankanla görüşüp, kartını güvenli ödeme sistemine açtırman gerekir.

Bunun dışında kartına ait bankada bulunan cep telefonu numarası güncel olmayabilir. Bu durumda banka şubesinden veya bankan bu imkanı sağlıyorsa ATM'den bilgilerini güncelleyebilirsin.

Biletini satın alırken ödeme yaptığın sayfada “Faturam firmaya kesilsin.” seçeneğini tıklayıp, bilgilerini girdiğinde en kısa süre içerisinde faturan e-mail adresine gönderilir.

Biletini satın alırken zaman zaman uçuşun fiyatının değişmesinden ya da ödemenin bankada provizyonda kalmasından dolayı biletleme işlemi gerçekleşmeyebilir.

Öncelikle, 0850 566 03 03 no.lu telefondan çağrı merkezimizi arayabilirsin. Ayrıca, bu tip işlemler müşteri temsilcilerimiz tarafından da takilip edilir ve tarafına telefonla ulaşılarak bilgi verilir. Onayın doğrultusunda, ödemenin iadesi yapılır veya bileti satın almana yardımcı oluruz. İade, bankaların işlem sürelerine göre ortalama 3 ila 5 iş günü içerisinde ödeme yaptığın kartına gerçekleşir.

Check-in işlemi yolcunun koltuk bilgisinin belirlendiği ve bagaj işlemlerinin tamamlandığı süreçtir. Check-in işlemi havalimanında yapılabileceği gibi, online olarak ilgili havayolunun web sitesi veya mobil uygulaması aracılığıyla da önceden yapılabilir.

Check-in işlemlerinin iç hat uçuşlarında uçuştan en geç 45 dakika önce, dış hat uçuşlarında ise uçuştan en geç 60 dakika önce tamamlanmış olması gerekir.

Online check-in işlemi havaalanında bekleyip işlem yapmana gerek kalmadan ilgili havayolunun web sitesinden işlem yapmanı sağlar.

Online check-in hizmeti genellikle uçuşa 24 veya 72 saat kala başlar ve son 45 veya 60 dakikaya kadar yapılabilir. Bu işlemler için süre sınırlaması havayollarına göre farklılık göstermekte olup ilgili havayolunun web sitesinden kontrol edilmelidir. Yolcular belirtilen süreler içinde Check-in işlemlerini tamamlamadıkları takdirde uçuşa alınmazlar ve uçuşu kaçırmış sayılırlar.

Online check-in işlemini Biletmar üzerinden yapabilirsin.

Biletini üye girişi yaparak satın aldıysan, önce üyeliğine giriş yapman gerekiyor. Sonra "Biletlerim" menüsünden check-in yapmak istediğin bilet için "İşlemler" butonuna tıklayıp "Online check-in" işlemini yapabilirsin.

Biletini üye olmadan satın aldıysan, ana sayfanın üst kısmındaki "Rezervasyon Kontrol" bağlantısına tıklayarak, açılan pencerede PNR ve soyad bilgilerini girdikten sonra "Online check-in" işlemini yapabilirsin.