Anasayfa / Japonya Uçak Bileti / Osaka Uçak Bileti
Osaka Uçak Bileti
Osaka Uçak Bileti

Osaka Uçak Bileti

Osaka uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Osaka uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Osaka Japonya’nın Tokyo şehrinden sonra ki en büyük şehridir. Şehir, ülkenin en büyük adası olan Honşu’nun Kansai Bölgesindeki Osaka Körfezine dökülen Yodo Nehri’nin döküldüğü yerde bulunur. Osaka, bulunduğu konumu gereği Japonya’nın en önemli ticaret merkezi konumunda ve ülkeye büyük gelirler sağlamaktadır. Büyük Tepe ya da Büyük Bayır anlamına gelen şehir aynı zamanda milletin mutfağı anlamına gelerek gurme kenti olarak da bilinir. Osaka için Japon mutfağının başkenti diyebiliriz. Bu sebeple ziyaretçilerin gözde yerlerinden birisidir.

Verimli topraklara sahip olan şehrin en büyük geçim kaynağı pirinçtir. Pirinçten elde edilen gelir kaynağının yüksek olmasından dolayı tarım geniş yer kaplamaktadır. Osaka’nın dili Japonca olmasına rağmen, burada konuşulan ağız ve şiveler farklıdır. Bunu ülkemiz de olduğu gibi düşünebilirsiniz.

Yemek kültürüne çok önem verilen Osaka’da şaşırabileceğiniz bazı kurallar vardır. Örneğin bunlardan birisi; restoranlara girerken ayakkabılarınızı çıkarmalısınız ve yemekte kullandığınız peçeteyi rulo şekline getirerek koymalısınız. Peçeteyi rulo şeklinde koymak neredeyse tüm restoranlarda uygulanan bir gelenektir. Unutmayınız Osaka’da yemek yemenin ciddi kuralları bulunur.

Bunların yanı sıra şehrin mimari yapısı da turistlerin ilgisini çeken ayrı noktalardan biridir. Osaka sokaklarında gezerken geleneksel ve modern mimari yapıları bir arada göreceğiniz yerlerden biridir. Doğal güzellikleri, kültürleri, yapıları ve daha birçok beğeni toplayan noktası olan Osaka, mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

Osaka’da Ulaşım

Şehre ilk gidenler için şehir içi ulaşım biraz karmaşık gelebilir. Fakat hepimizin bildiği gibi Japonya teknolojik yönden fazlasıyla gelişmiş bir ülkedir. Bu nedenle ulaşım da oldukça kolay ve rahattır. Metro ağı oldukça gelişmiş olan ülke de Osaka şehrinde de sık olarak kullanılan ulaşım aracıdır. Metro haricinde demir yolları da fazlasıyla kullanılır. Şehirde yer altı metroları sıkça kullanılır.

Uçak Bileti