Anasayfa / Norveç Uçak Bileti / Oslo Uçak Bileti
Oslo Uçak Bileti
Oslo Uçak Bileti

Oslo Uçak Bileti

Oslo uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Oslo uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 
Dünyanın en pahalı şehirleri arasında olan Oslo, Norveç’in başkenti ve en büyük şehridir. Oslo, Kopenhag ve Stockholm dan sonra İskandinavya’nın en büyük dördüncü şehridir. Oslo’da yaşam standardı yüksek ve havasının temiz, oksijenin bol olduğu bir şehirdir. Liman kenti olan Oslo, şehir ile iç içe şehrin güneybatısında, körfeze 100 kilometre kıyısı bulunan bir şehirdir. Kent her anlamda merkezi konumdadır. Ülkenin en güzel şehri olan Oslo geçmiş dönemlerde birçok yangına maruz kalmıştır. En pahalı yerlerden biri olan kent, gelişmiş ülke ekonomisine sahip, kültürel ve finansal merkez konumundadır. 1049’da kurulan şehir Oslo adını 1925’te almıştır.

Belli zamanlarda düzenlenen festivaller, yaşam organizasyonları gibi pek çok çeşitli aktiviteler düzenlenen şehirde canlı bir hava vardır. Bulunduğu konumdan dolayı huzur veren, tarihi ve modern yapıları ile birçok gezilip görülmesi gereken yerler bulundurmaktadır. Bunların yanı sıra Oslo doğal yaşam alanları ve bol oksijeni ile turistlerin gözde noktalarından biridir. Oslo halkı da oldukça sıcakkanlı ve sevecen bir yapıdadır. Yeşilin büyüsüyle kaplı olan Oslo mutlaka gidilmesi gereken yerlerden biridir.

Oslo’da Ulaşım

Oslo ulaşım açısından son derece rahat ve sıkıntı çekeceğiniz bir şehir değildir. Kentte kullanılan toplu taşıma araçları metro, otobüs, tramvay ve trenlerdir. Bunların dışında liman kenti olan Oslo’da feribotta kullanılmaktadır.

Oslo-Gardermoen uluslararası bir havalimanıdır. Ayrıca şehir merkezine 50 kilometre uzaklıktadır.  Ulaşımın oldukça rahat olan şehirde taksi ve araç kiralama da kullanılmaktadır.

Uçak Bileti