Anasayfa / Hindistan Uçak Bileti / Alappuzha Uçak Bileti
Alappuzha Uçak Bileti
Alappuzha Uçak Bileti

Alappuzha Uçak Bileti

Alappuzha uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Alappuzha uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Alappuzha, Hindistan da bulunan en eski yerleşim yerleri arasında bulunan ve gidilmesi gereken yerlerden birisi.

Alappuzha Hindistan da bulunan Kerale eyaletinde olan 14 ilçeden birisidir. 17 Ağustos 1957 yılından Alleppey olarak kurulan bölgenin ismi 1990 yılında Alappuzha olarak değiştirildi. Birçok turistin merak ettiği ve gidilmesi gereken yerler arasında olan Alappuzha en eski yerleşim yeri olarak biliniyor. Şehrin nüfusu 174.164 olup rakımı ise 11 m olmakta.  İnsanlarda merak uyandırması da eski yerleşim yerlerinden biri olduğu ve gidilen kişiler tarafından güzel bir yerleşim yeri yorumunun gelmesi ile de merak uyandırıyor.

Alappuzha yerleşim bölgesinde turistik ziyaretlerin oldukça fazla olduğunu görüyoruz. Kanalları ve durgun suları ile her yıl birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Plajları ile de sevilen bölge Ülke’nin turistik yerlerinden biri oluyor. Bölge Hindistan’ın güneyinde bulunuyor. olup Hindistan’ın güneyinde yer alan Kerala eyaletine bağlı olmakta. Kanalların üzerinde doğaya açılan bir seyahat yapabiliyorsunuz. Yeşillik alanları ve doğal yaşamında bulunan hayvanları görerek ve seslerini duyarak gezinizin renkli anlarına şahitlik edeceksiniz. Bölge de genel olarak Hinduizm inanışı hakim olmakta. Çin’den sonra en çok nüfusa sahip olan ülke Hindistan’ın nüfusunun %80 oranının Hinduizm inanışına sahip olduklarını da belirtelim. Belirtmek gerekir ki Hinduizm dininde ineği kutsal saydıkları da biliniyor. Bölgede kanallar ve plajların yanı sıra gezilecek ve ibadet edilecek olan tapınaklar da bulunuyor. Bölge bünyesinde Coir fabrikalarının bulunması ile de ünlü. Bu yerleşim yerinde komünist geleneklerinin yaygın olduğu da belirtiliyor. Alappuzha bölgesinde 8 adet eyalet karayolu bulunuyor. Bunlar içerisinde 3 tanesi Alappuzha kasabasında bulunmakta. Kanalların olması bölgede su taşımacılığı geliştirmiş vaziyette. Ulaşım aracı olarak kullanılan kanalların bölgede ki insanlara oldukça faydasını olduğunu söyleyebiliriz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Chennai Uçak Bileti

Chennai Uçak Bileti

Chennai uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Chennai uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Madras …