Anasayfa / Hindistan Uçak Bileti / Chennai Uçak Bileti
Chennai Uçak Bileti
Chennai Uçak Bileti

Chennai Uçak Bileti

Chennai uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Chennai uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Madras olarak da bilinen Chennai, Hindistan’ın dördüncü büyük metropol şehirlerinden biridir. Aynı zamanda Tamil Nadu eyaletinin başkentidir. Coğrafi konum olarak Bengal Körfezi’nin Coromandel sahilinde ve Hindistan’ın güneydoğusunda yer almaktadır. Yeni Delhi ve Bombay’dan sonra ülkenin en büyük şehri olan Chennai’nin nüfusu yaklaşık 7 milyondur. 368 yıllık bir geçmişe sahip olan şehir Hindistan’ın en büyük üçüncü sanayi ve ticaret merkezi konumundadır. 1522 yılında ilk Portekizlilerin geldiği şehre, 1639 yılında da İngilizlerin gelmesiyle İngiliz hakimiyeti altına girmiştir. İngiliz egemenliğinde iken şehrin adı Madras olarak bilinmekteydi. Fakat 1969 yılında bağımsızlığına kavuşmasıyla birlikte bu isim Chennai olarak değiştirilmiştir.

Kültürel mirası, ilgi çekici tapınak mimarisi, müzeleri ve eski anıtlarıyla dikkatleri üzerine çeken Chennai, geleneksel ve modernliğin örneklerini bir arada görebileceğiniz yerlerden biridir. Aynı zamanda kent, Hindistan Otomotiv Endüstrisinin %35’ne ev sahipliği yapmaktadır.

Chennai’de ulaşım

Chennai’de şehir içi ulaşım; otobüs, rikşa (üç tekerlekli bisiklet), tren ve taksi ile sağlanmaktadır. Şehir içi toplu taşıma ücretleri Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri stantlarına göre oldukça uygun fiyatlara sahiptir. Şehirde yeni ve daha geniş ulaşım yolları yapılmaktadır. Bunlardan biri de havaalanını şehre bağlayacak yapım aşamasında olan metro demiryolu istasyonudur.

Şehirde yaygın olarak tren ve rikşalar kullanılmaktadır. Otobüsler kentin yoğun trafik nedeniyle daha az kullanılmaktadır. Taksiler ise genelde şehre gelen turistler tarafından kullanılıyor.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Alappuzha Uçak Bileti

Alappuzha Uçak Bileti

Alappuzha uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Alappuzha uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini …