Anasayfa / Romanya Uçak Bileti / Bükreş Uçak Bileti
Bükreş Uçak Bileti
Bükreş Uçak Bileti

Bükreş Uçak Bileti

Bükreş uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Bükreş uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bükreş Romanya’nın başkentidir. Adını “zevk ve mutluluk” anlamlarına gelen “bucur” sözcüğünden aldığı söylenir. Romanya’nın güney doğusunda, Tuna Nehri’nin bir kolu olan Dâmbovița’nın kıyısında kurulmuştur. Şehir, çok planlı kurulmakla birlikte nüfusu 2 milyon civarındadır. Romanya’nın en kalabalık şehridir. Sanat, mimari, ticaret ve medya sektörünün Romanya’da merkezi konumundadır. Bükreş, göz alıcı mimarisi ve sanata verdiği değerle dikkat çeken bir şehirdir. İki büyük savaşta yaşanmaz hale gelen Avrupa’da Bükreş için Doğu’nun Paris’i yakıştırması yapılmıştır. Ekonomik açıdan oldukça gelişmiş olan Bükreş, Romanya’nın en ferah ve yaşanılır seviyesi yüksek olan şehridir. Şehirde birçok araştırma merkezi ve bilim dalında eğitim veren birçok kurum bulunur. Kaliteli eğitim veren yükseköğretim kurumları, kültürel etkinlikleri ile Doğu Avrupa’nın en gelişmiş ülkeleri arasındadır.

Bükreş’te ulaşım

Romanya’daki en iyi toplu ulaşım ağı Bükreş’te bulunur. Özellikle altyapısı ve toplu taşıma ağı yönüyle Avrupa Birliği ülkeleri arasında en iyilerden biridir. Şehirde hiçbir sorun yaşamadan uygun fiyata gezmeye olanak sağlayan Bükreş metrosu ve belediye otobüsleri oldukça yaygındır. Şehirde kısa mesafeli yolculuklarda ise tramvaylar, troleybüsler ve minibüsler tercih edilebilir. Bükreş ayrıca Avrupa’nın en iyi karayollarından birine sahiptir. Özel araçla seyahatte, Bükreş yerel yönetimin en yüksek kalitede yapıldığına şahit olacaksınız. 7 yaş altındaki minik yolcular şehri bedava gezebilir. Şehir içi ulaşım ağı oldukça gelişmiş ola Bükreş’te Taksiyle seyahatte uygun fiyata düşünülebilir.