Anasayfa / Almanya Uçak Bileti / Düsseldorf Uçak Bileti
Düsseldorf Uçak Bileti
Düsseldorf Uçak Bileti

Düsseldorf Uçak Bileti

Düsseldorf uçak bileti sayfamızdan, en ucuz Düsseldorf uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde bulunan Düsseldorf, Ren nehri kıyısında kurulmuştur. Aynı zamanda Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin başkentidir. Ren Nehrinin kenarına kurulan bir diğer Almanya şehri olan Köln, Düsseldorf’un güneyinde kalmaktadır. Şehrin nüfusunun 600 bin civarı olduğu bilinmektedir. Düsseldorf’ta birçok Türk’te yaşamaktadır. Dünya sanayisine yön verecek kadar sanayi fuarlarına sahip olan Düsseldorf, birçok sektöre hizmet etmektedir. Spor dallarında da kendisini gösteren şehir, buz hokeyi, futbol, Amerikan futbolu dallarında başarılar elde etmiştir. Alman 1. Ligi DEL’de, DEG adlı buz hokeyi takımının 8 şampiyonluğu bulunuyor. Eurovision Şarkı Yarışması’na 2011 yılında ev sahipliği yapmış şehirlerden olan Düsseldorf bir yandan, moda ve fuarlarıyla kendisini ön plana çıkarmış kentlerden birisidir. Moda alanında isim yapmış olmasından dolayı, sokaklarında şık insanları görmenin yüksek olasılık
olduğu söylenir ve yaşayan Almanların da zengin olduğu yönünde söylentiler vardır.

Gezilebilecek en iyi Almanya şehirlerinden biri olan Düsseldorf’un, en işlek yeri Altstadt’tir ve Altstadt, dünyanın en uzun bar masası olarak bilinmektedir. Bu şekilde bilinmesinin nedeni de, burada sıra sıra barların yer alması ve barlardaki masaların bitiştirilerek uzunca bir yer kaplaması. Modanın oldukça önemli bir yeri olan şehirde, dünyaca ünlü olan birçok markanın mağazasına, sokaklarında gezerken rastlamak mümkün. Modanın ön planda olması, bu mağazaları açmak için Düsseldorf’un tercih edilmesinde de etkilidir. Almanya’nın her şehrinde olduğu gibi, şehir içi ulaşım şehrin altyapısının iyi olmasından ötürü oldukça kolaydır. Şehir içi ulaşımda tren, tramvay gibi toplu taşıma araçları hizmet vermektedir. Eğlence amacıyla Almanya’yı ziyaret etmek için yola çıkan birisi için, Düsseldorf en uygun şehir olarak gösterilebilir. Çünkü; Düsseldorf gece hayatı anlamında da oldukça hareketli bir şehirdir.

Düsseldorf’un İklimsel Koşulları

Genel olarak yağışlı bir iklime sahip olan Almanya’nın Düsseldorf şehri, yağışın en belirgin görüldüğü yerlerden birisi. Şehrin en kurak ayı bile fazlasıyla yağışlı geçmektedir ve bu durum Almanya’nın birçok kentinde geçerlidir. Şehrin yıllık ortalama sıcaklığı 10.22 derecedir. Şubat ayı yılın en kurak ayıdır ve bu ayda şehirde 499 mm yağış görülür. En fazla yağışın görüldüğü ay ise Haziran ayıdır. Temmuz ayı yılın en sıcak ayıdır 18.5 drecedir. Ocak ayı ise yılın en düşük sıcaklığının yaşandığı aydır.

Düsseldorf’ta Havalimanından Merkeze Ulaşım

Düsseldorf’ta yalnızca bir değil 3 farklı havalimanı seçeneği bulunuyor ve gitmek istediğiniz bölgeye göre havalimanı seçeneğinizi yapabiliyorsunuz. Bu iç havalimanı; Duesseldorf Havalimanı, Duesseldorf-Moenchengladbach Havalimanı ve Weeze Havalimanı.

Weeze Havalimanı

Weeze Havalimanı şehrin Lower Rhine bölgesinde yer almaktadır. Havalimanı tercihiniz Weeze olduğu takdirde, tren, havaalanı sevişleri, otobüs, özel servisler, taksi gibi ulaşım seçenekleriyle merkezde istediğiniz yere gitmeniz mümkün. Seçeneğiniz tren olduğu zaman, yaklaşık 10 dakikalık bir mesafedeki tren istasyonuna gitmeniz gerekir. Tren seferleri yarım saatte bir düzenlenmektedir. Eğer ulaşımınızı otobüsle sağlayacaksanız, ana varış binasından merkeze giden otobüslere ulaşabilirisiniz. Weeze Havalimanı’nın internet sitesi, otobüslerin ücretleri, durak noktaları ve kalkış saatleri hakkında size bilgi vermektedir. Araç kiralamak istediğiniz takdirde, Avis, Budget, Europcar, Hertz, Sixt ve Trifty gibi firmalar size bu hizmeti vermektedir. Bir diğer seçenek olan taksiyle merkeze geçeceksiniz, sertifikalı havalimanı taksilerini kullanabilirsiniz. Bu firmalar Taxi Dams, Niers Taxi ve Taxi Wolff olarak havalimanında hizmet vermekte. Diğer ulaşım seçeneklerinden farklı olarak, limuzin hizmeti de verilmekte. Havalimanında beklemek istemeyenler, önceden arayarak limuzin kiralayıp, uçaktan iner inmez şehir merkezine geçebilirer.

Duesseldorf Havalimanı

Düsseldorf şehir merkezine gitmek isteyenlerin tercih etmesi gereken havalimanı olan Düsseldorf Havalimanı, merkeze 6 km uzaklıkta. Yolcular için havalimanında tren, otobüs, taksi, araç kiralama gibi ulaşım hizmetleri sunuluyor. Trenle şehir merkezine gitmek isteyenler, havalimanı içerisinde bulunan iki terminal ile ulaşımlarını sağlayabilirler. Bu istasyonlardan Bergish Gladbach merkez istasyonuna kadar gitmeniz mümkün. Araç kiralamak isterseniz, havalimanında Avis, Buchbinder, Budget, Enterprise, Europcar, Hertz, Dollar, Sixt ve Trifty şirketleri bu konuda hizmet vermekte. Taksi de ise sertifikalı havalimanı taksileriyle şehir merkezine gidebilirsiniz. Ücret olarak da oldukça makul fiyatlar talep edilmekte. Ulaşım tercihiniz otobüs ise ana varış binasında bulunan terminalden kalkan otobüsler ile merkeze gidebilirsiniz. Duesseldorf-Moenchengladbach Havalimanı; Son olarak tercih edilebilecek havalimanı, Düsseldorf şehir merkezine 15 km uzaklıkta Duesseldorf-Moenchengladbach Havalimanı. Burada da diğer havalimanlarından farklı olarak, merkeze ulaşım için daha az seçenek bulunmakta. Merkeze gitmek için, yalnızca taksi ve otobüs hizmeti veriliyor. Eğer tercihiniz taksi olursa, şehir merkezine en kısa sürede ulaşabilirsiniz ve ödeme seçenekleri arasında kredi kartı seçeneği de kullanılabiliyor. Bir diğer seçenek olan otobüsle merkeze giderseniz, otobüslere terminal binasından ulaşabilirsiniz. Böylece şehrin birçok merkezine ulaşımınızı otobüs aracılığıyla gerçekleştirebilirisiniz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …