Anasayfa / Ucuz Uçak Bileti / İstanbul Innsbruck Uçak Bileti
İstanbul Innsbruck Uçak Bileti
İstanbul Innsbruck Uçak Bileti

İstanbul Innsbruck Uçak Bileti

İstanbul Innsbruck uçak bileti sayfamızdan, en ucuz İstanbul Innsbruck uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp, kolayca satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Innsbruck Avusturya Tiron Eyaleti’nin başkentidir. Bu yer, kış sporları ve kış turizmi le tanınmaktadır. Alp dağları ile çevrili olan bu kentte, Kış Paralimpik Oyunlarına ev sahipliği yapmıştır. Bu yüzden içerisinde harika tarihi kalıntılar barındırmaktadır. Burada Ortaçağ’dan kalma pek çok yapı bulunmaktadır. Ayrıca ilk satranç şampiyonası da burada yapılmıştır. Aynı zamanda iki üniversite bulunmasıyla birlikte, adeta bir öğrenci kenti durumundadır. Yükseltisinden ziyade iki dağın arasında bulunması, burayı kayak tatili açısından vazgeçilmez yapıyor. Yanı sıra Türk nüfusu da burada bir hayli fazla. Kocaman bir müze gibi olan Innsbruck şehri, Rönesans dönemine ait mimarileri ile modern yapılarının bütünleştiği bir yerleşkedir. Bunların yanında, İnnsbruvk kartı alırsanız, müze ve kiliselere girişiniz ücretsiz olacaktır.

Innsbruck’a nasıl gidilir?

Türk Hava Yolları’ndan Salzburg’a, oradan da W.A Mozart Havaalanı’na uçakla gidebilirsiniz. Bu sizin için iyi bir alternatif olacaktır. Salzburg ile merkez arasındaki uzaklık yaklaşık 137 kilometredir. Buraya otobüs veya trenle geçebilmeniz mümkündür. Ancak merkeze gidebilmeniz için en iyi alternatif trendir. Aynı zamanda otobüsten daha ekonomik olacaktır.

Insbruck’a ne zaman gidilmelidir?

Bu şehirde kış ayları karlı ve soğuk geçerken, yazlar aşırı sıcaktır. Sıcaklık ise yazları 30 derece civarındadır. Aralık ve Mart ayları arası, karın tadını en iyi çıkarabileceğiniz dönemlerdir. Yanı sıra burada, oldukça fazla kayak merkezi bulunmaktadır. Bu sebepten kış tatilini geçirmeniz burada daha kolay olacaktır. Tatil için sıcak ve kuru geçen yaz aylarını tercih edecekseniz, en ideal zaman Haziran ile Eylül ayları arasında olacaktır. Bu muhteşem şehir, tatil için harika bir alternatif olacaktır. Özellikle görülmeye değer noktalarını, muhakkak ziyaret etmelisiniz.

Uçak Bileti

İlgini Çekebilir

Malta Adası Uçak Bileti

Malta Adası Uçak Bileti

Avrupa’da yer alan ada devleti parçası Malta adası uçak bileti ile gidilerek tarihinin hazine yuvası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir